+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda Asker Duası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. D.K.F.Q
  Devamlı Üye

  Asker Duası
  Asker Duası

  Elimde tüfenk, gönlümde iman,
  Dilegim iki: Din ile vatan
  Ocagim ordu, büyügüm Sultan,
  Sultan’a imdad eyle Yarabbi!
  Ömrünü müzdad eyle Yarabbi!
  Asker Duası.jpg
  Yolumuz gaza, sonu sehadet,
  Dinimiz ister sidk ile hizmet,
  Anamiz vatan, babamiz millet,
  Vatani mamur eyle yarabbi! .
  Milleti mesrur eyle Yarabbi!

  Sancagin tevhid, bayragim hilal,
  Birisi yesil, ötekisi al,
  Islam’a aci, düsmandan öc al,
  Islam’i abad eyle Yarabbi!
  Düsmani berbad eyle Yarabbi!

  Cenk meydaninda nice koç yigid
  Din ile yurt için oldular sehid
  Ocagi tütsün,sönmesin ümid
  Sehidi mahzun etme Yarabbi!
  Soyunu zebun etme Yarabbi!

  Kumandan,zabit babalarimiz.
  Çavus,onbasi,agalarimiz,
  Sira ve saygi,yasalarimiz.
  Orduyu düzgün eyle Yarabbi!
  Sancagi üstün eyle Yarabbi!

  AMIN,AMIN,AMIN,
 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Askere Gidenler İçin Okunacak Dua
  Ey Kainatı yoktan var eden, her şeyi emrimize yar eden Ulu Allah!

  Lutfun ile bize bahşettiğin bunca nimetlere karşı layıkıyla şükürden aciziz. Bu aczimizin ifadesi ile ellerimizi açtık, boynumuzu büktük, yalnız sana ibadete ediyor ve yalnız Sen'den yardım diliyoruz. Dualarımızı kabul eyle Ya Rabbi!

  Ey bütün dertlere şifa bahşeden Rabbimiz! Hasta gönüllerimizi iyileştir, dertli kullarına deva, hasta kullarına şifalar ihsan eyle Ya Rabbi! Bütün işlerimizin akibetini hayırlı eyle. Bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ver. Bizleri cehennem azabından koru Ya Rabbi!

  Ya ilahel alemin! Korkmayan kalpten, işitilmeyen ve kabul olmayan duadan, doymayan nefisten ve fayda vermeyen ilimden sana sığınırız. Ölümün şiddetinden ve sıkıntısından, cehennem ve kabir azabından, gevşeklik ve ihtiyarlıktan, zenginliğin ve fakirliğin fitnesinden Sana sığınırız. Bütün hata ve günahlarımızı yıkayarak, arınmış bir kul olarak huzuruna çıkmayı bizlere nasip eyle Ya Rabbi! Aç gözlülükten, dünyaya meyletmekten, uzun ömür peşinde koşmaktan bizleri muhafaza buyur Ya Rabbi!

  Ya Rabbi! Şu anda huzurunda büyük bir ümitle sana el açan, vatanına, milletine hizmet için, vatanına kurban olsun diye eline kına yakılan yiğitlerin, mehmetçiklerin, annelerin, babaların, kardeşlerin, eşlerin, çocukların, akrabaların, komşuların yapmış oldukları duaları kabul eyle, kalplerindeki güzel ve halis istekleri Sen makbul eyle.

  Hep birlikte, büyük bir coşkuyla askere uğurladığımız evlatlarımızı, vatanına, milletine bağlı olarak yetişmelerini ve sağ salim olarak yurtlarına dönmelerini nasip eyle

  Askerlerimizin istikballerini parlak, kıyamet gününde yüzlerini ak eyle Ya Rabbi! Halk içinde imanlarıyla itibarlı, millet ve memleketimize faydalı olmalarını müyesser eyle Ya Rabbi!

  Ey Rabbimiz! Dinimizi, Kur'an'ımızı, ırzımızı, namusumuzu, iffetimizi, şerefimizi, ordumuzu, yurdumuzu muhafaza eyle. Memleketimize göz diken düşmanlara ve memleketin kötülüğüne çalışanlara fırsat verme Ya Rabbi!

  Dinimize yardım edenleri iki cihanda aziz eyle, her türlü hizmetlerinde muvaffak eyle Ya Rabbi! Senin yolundan, Kur'an yolundan, İslam'ın yolundan bizleri ayırma Ya Rabbi!

  Bu aziz vatanı korumak, İslam'ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi!

  Bugün burada, canı, gözü gibi büyüttüğü fidan gibi delikanlıları, genç yiğitleri yetiştiren ve gururla, iftiharla, dualarla başı dik, alnı açık, gururla, göğsünü gere gere askere uğurlayan annelerin, babaların, emeği geçenlerin kalplerinden geçen duaları da kabul eyle.
+ Yorum Gönder