+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Dünya Şehirleri Resim Forumunda Dünyanın En Gizemli Yerleri Foto Belgesel Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Dünyanın En Gizemli Yerleri Foto Belgesel
  Dünyanın En Gizemli Yerleri

  GÜNEŞ KAPISI


  Tarihçiler 4 bin metre yüksekliğe kurulan Tiahuanaco kentinin tanrılar tarafından inşa edildiktan sonra Aymara kızılderililerine bıraktığını belirtiyor. Tarihçilerin şakayla karışık bu iddiayı ortaya atmalarının nedeni kentin nasıl oluştuğu yönünde bilgiye sahip olamamaları. Güneş kapısında yer alan 48 heykelin takvim olarak kullanıldığına inanılıyor.

  güneş kapısı.jpg


  TİAHUANACO
  Bolivya’da Ant dağlarında 4 bin metre yükseklikte kurulan Tiahuanaco antik kenti bugün hala gizemini koruyor. Arkeologlar bu kenti Aymara kızılderililerinin inşa ettiğini tahmin ediyor.

  tiahuanaco.jpg

  TAÇ MAHAL
  Taç Mahal Babür İmparatorluğu hükümdarı Şah Cihan tarafından Hindistan’in Agra şehrinde Jumna Nehri’nin kıyısında yaptırılmıştır. Şah Cihan ölen karısı Mümtaz Mahal anısına inşa ettirmiştir. Efsaneye gore yapımı bittikten sonra türbe işçilerinin kolları aynı eserden bir tane daha inşa edilmemesi için kesilmistir. Günümüzde ayrıca bir mabet yeri olarak görülmektedir. Günümüzde gençler aşklarının daha güçlenmesi için Taç Mahal’ı ziyaret ediyor.

  fd1.jpg 2. Fatma
  Administrator

  Tac Mahal, saf mermerden yapılmış bir anıt mezardır. Şah Cihan tarafından Hindistan’da Jumna nehri kıyısında yaptırılmış. Dört tarafından da bakıldığında aynı mimari görülmektedir. Eser aynı zamanda Hindistan'ın en çok ziyaret edilen turistik mekanıdır.
+ Yorum Gönder


dünyanın en gizemli yerleri,  dünyanın gizemli yerleri,  dünyadaki gizemli yerler,  dünyanın esrarengiz yerleri,  dünyada gizemli yerler,  dünyanın en esrarengiz yerleri