+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Dünya Tarihi Forumunda Yayılmacı politika ne demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Yayılmacı politika ne demek
  Yayılmacı politika ne demek

  Emperyalizm veya yayılmacılık, bir devletin veya ulusun başka devlet veya uluslar üzerinde kendi çıkarları doğrultusunda etkide bulunmaya çalışmasıdır. Etkileyen devlet, etkilenen devletin kaynaklarından "yararlanma" hakkına sahiptir.

  Diktatörlük gücü, merkezî hükümet, keyfî yönetim metotları anlamına gelmektedir. Bu kullanımının dışında Fransa’da 1830’larda Napolyon imparatorluğuna hayranlık duyanları nitelemek için, 1848’den sonra ise III. Napolyon’un kötü yönetimini ifade etmek için kullanılmıştır. Emperyalizm kavramının kullanımı 1870’lerde İngiltere’de yaygınlaşmıştır
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Türkçe'sinin emperyalizm olan yayılmacı politika bir devletin siyasal ve ekonomik egemenliği altına alması yada almak istemesidir. Ayrıca yayılmacı politika üretim araçlarının tekelcilik biçiminde görülen en yüksek, en son aşaması olduğu da bilinmektedir.
 3. Ziyaretçi
  Izmirliyim sgk il md tarafindan fabrikam batiriliyo basbakanim siz is kurana pirim arti maas yardimi yapiyosunuz sgk TEFECi kurumu yasadisi bir sekikde fabrikami kapatiyor..
+ Yorum Gönder


yayılmacı politika nedir,  yayılmacı politika,  yayılmacı politika ne demek,  yayilmaci politika,  yayilmaci politika nedir,  yayılmacı siyaset nedir