+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Dünya Ülkeleri Forumunda bulgaristan türkiyenin neresinde yer alır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  bulgaristan türkiyenin neresinde yer alır
  Bulgaristan türkiyenin neresinde yer alır

  180px-Tomb_sveshtari2-1-.jpg

  Balkan Dağları (Stara Planina) Bulgaristan'ı kuzeyde Tuna platosu, güneyde ise Trakya platosu olarak kabaca iki coğrafi bölgeye ayırır. Oldukça dağlık bir coğrafyaya sahip olan güney Bulgaristan'da Rodop ve Rila sıradağları yer alır. Ülkenin ve Balkanların en yüksek dağı olan 2925 metre rakımlı Musala Dağı da burada bulunmaktadır.

  Ülkenin en önemli ırmağı olan Tuna Nehri, aynı zamanda Romanya-Bulgaristan sınırını oluşturur. Bulgaristan sınırları içerisinde doğup, Yunanistan-Türkiye sınırını oluşturarak Ege Denizi'ne dökülen Meriç (Maritsa) Bulgaristan'ın bir diğer önemli akarsuyudur.
 2. Zarafet
  Üye

  Bulgaristan tarihi günümüzdeki Bulgaristan'ın topraklarında tarih öncesi zamanlardan bu yana gerçekleşmiş tarihsel olayları kapsar. Ülke, batıda Sırbistan ve Makedonya Cumhuriyeti, doğuda Karadeniz, kuzeyde Romanya ve güneyde Yunanistan ve Türkiye ile çevrilidir. Kubrat Han dağılmış türk boylarını bir araya getirmek ve ilk büyük bulgar birliğini oluşturmak için çalışmıştır.
 3. Ziyaretçi
  ankara kuzeydoğudaa
+ Yorum Gönder


bulgaristan türkiyenin neresinde,  bulgaristan türkiyenin neresindedir,  bulgaristan türkiyenin neresinde yer alır,  bulgaristan türkiye nin neresinde,  bulgaristan ülkemizin neresindedir,  bulgaristan dünyanın neresindedir