+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Dünya Ülkeleri Forumunda Kıbrıs genel kültür soruları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Aycan
  Devamlı Üye

  Kıbrıs genel kültür soruları

  Kıbrıs genel kültürü hakkında bilgi

  Kıbrıs.jpg

  Kktc hakkında bilgi kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti hakkında bilgi kktc kısa kıbrıs genel bilgiler genel
  Kıbrıs, Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Başkenti Lefkoşa olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 2006yılı verilerine göre toplam nüfusu 264,172’dir. Kıbrıs, adını Tunç çağından başlayarak işletilen zengin bakır yataklarından almıştır.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, bozulmamış doğal güzellikleri, eşsiz tarihi zenginlikleri ile Akdeniz’de cennet bir adadır. Kuzey Kıbrıs, dost canlısı insanları, neredeyse tüm yıl boyunca güneşle yıkanan kilometrelerce uzunluğundaki kıyı şeridi; altın kumsalları ve 9000 yıllık görkemli tarihi ile sizlere en misafirperver karşılamayı sunar. Gotik kiliseler ile birarada bulunan Beşparmak Dağları’na hakim haçlı kaleleri, tapınak kalıntıları ile İngiliz kolonyal mimari örnekleri tarihin fantastik bir karışımı olarak karşınıza çıkar.
 2. Zarafet
  Üye

  Kıbrıs Akdeniz'de bir adadır. Kuzey Kıbrıs sihirli bir adadır ve "Akdenizin İncisi" ünvanına sahiptir. Kıbrıs, Akdeniz'in Sicilya ve Sardinya'dan sonra üçüncü büyük adasıdır. Kıbrıs bir süre Hitit egemenliğinde kalmış. Kıbrıs'ın iklimi tipik bir Akdeniz iklimidir.
+ Yorum Gönder


kktc genel kültür soruları,  kktc genel kültür soruları ve cevapları,  kktc genel kültür,  kıbrıs genel kültür soruları,  kıbrıs coğrafyası genel kültür,  kıbrıs coğrafyası test soruları