+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Filozof Auguste Comte neler yapmıştır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Filozof Auguste Comte neler yapmıştır

  Filozof Auguste Comte çalışmaları

  Comte, olguculuğun ve sosyolojinin kurucusu sayılır. Bugün de üniversitesi ile tanınan Montpellier’de doğdu. Montpellier, 1289 da kurulan üniversitesi, Petrarca, Rablais, John Locke gibi tanınmış ziyaretçilerine ev sahipliği yapmasıyla tanınan önemli bir kültür kentiydi.
  Yaşam öyküsünün bazı detayları onun düşüncelerini anlamak açısından bizlere yardımcı olabilir.
  augustecomte1.jpg
  Vergi memuru olan babası ve annesi, kralcı ve koyu Katolikti. O dönemde Fransa’da yayılan Cumhuriyetçiliğe ve kuşkucu görüşlere karşıttılar. Küçük Comte bu çatışmalı ortamda tarafını belirledi: Katolik Kilisesi’ne ve kralcılığa karşı çıktı.

  Fiziki açıdan sağlıksızdı. Çelimsiz bedeni, miyopluğu, mide hastalığı yaşamı boyunca sorun oldu.

  Anne babasının tuttuğu yaşlı bir öğretmenden Latince dersi aldıktan sonra, 9 yaşında ortaokula başladı. Yatılı hayatı ona zor geldi. Ancak zihinsel gelişimi yaşının ilerisinde olduğundan, derslerinde çok başarılı oldu.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Auguste Comte bir filozoftur. Auguste Comte olguculuk ve sosyolojinin kurucu ismidir. onun sahip olduğu düşünceleri anlayabilmek için bence en iyi yol hayatında ki bazı kesitleri öğrenmektir. çünkü insan çoğu zaman sahip olduğu düşüncelere yaşadıklarının etkisi ile kapılmaktadırlar.
+ Yorum Gönder