+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Leonhard Euler Ilgili Görseller Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Leonhard Euler Ilgili Görseller
  Leonhard Euler fotografları


  Leonhard Euler, İsviçreli matematikçi ve fizikçi. 18. yüzyıl'ın ın en önemli ve tüm zamanların önde gelen matematikçilerinden biri kabul edilmektedir. En üretken matematikçilerden biri olarak çalışmalarının bütünü 70 cildi aşmaktadır. Euler pek çok yeni kavram geliştirmiş, basit aritmetikten sayılar teorisi ve topolojiye kadar farklı alanlarda uzun süre kabul gören birçok teorem ispatlamıştır. Bu çalışmaları esnasında, günümüzde kullanılan modern matematik terminolojisinin yaratıcısı olmuş fonksiyon kavramı ve onun yazımını tanımlamıştır (yaptığı bu çalışma için verilebilecek örneklerden bazıları trigonometrik fonksiyonlar için yaptığı sin, cos ve tan tanımlamalarıdır)

  Leonhard Euler ilgili görseller2.jpgLeonhard Euler ilgili görseller1.jpgleonhard-euler-ilgili-g-rseller3.jpgLeonhard Euler ilgili görseller4.jpg 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Leonhard Euler 1707 yılında dünyaya gelmiş ve 1783 yılında da dünyaya gözünü yummuştur. 18. yüzyılda yaşamış olan bir matematikçi ailenin en meşhur üyesidir. dünya tarihinde matematikle ilgili en çok eser veren matematikçi olarak tarihe adını azdırmıştır. Leonhard Euler merak edenler yukarda bulunan fotoraflara bakabilirler.
+ Yorum Gönder


Leonhard Euler