+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Henry Draper Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Henry Draper Kimdir
  Henry Draper Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Henry Draper Hakkında Kısaca Bilgi

  Henry Draper.jpg
  Henry Draper babası, John William Draper, başarılı bir doktor, kimyager, botanikçi, ve New York Üniversitesi'nde profesör oldu, o da 1839-1840 kışında bir teleskopla aya fotoğraf için ilk oldu [1] Draper annesi oldu. Antonia Coetana de Paiva Pereira Gardner, Brezilya İmparator için özel doktoru kızı. Onun yeğeni, Antonia Maury da bir astronom oldu. [2]

  O 1857 yılında, 20 yaşındayken, Tıp New York Üniversitesi Fakültesi'nden mezun oldu. [3] O Bellevue Hastanesi'nde bir doktor olarak ilk çalıştı ve daha sonra New York Üniversitesi (NYU) bir profesör ve tıp dekan olarak. 1867 yılında Anna Mary Palmer, zengin sosyetik evlendi.

  Draper astro bir kullanımının öncülerinden biriydi. 1872 yılında, böyle Joseph Fraunhofer, Lewis Morris Rutherfurd ve Angelo Seki gibi soğurma çizgileri, diğerleri, bu hırs onu önünde gösteren bir yıldız spektrum aldı.

  O özgün araştırma için daha fazla zaman sağlamak için, 1873 yılında tıbbi bölümünde koltuğunu istifa etti.

  O Venüs 1874 geçiş fotoğraf için bir sefer yönettiği ve 30 Eylül 1880 tarihinde, Orion Bulutsusu fotoğraf için ilk oldu. Onun 11 inç Clark Brothers fotoğraf refrakter kullanarak o 50 dakikalık poz aldı. [1] O, 1880 yılında Jüpiter'in spektrum fotoğraflandı.

  O ay onun çok beğenilen fotoğraflarını çekti manifaturacı gözlemevi, Hastings-on-Hudson, New York, ve bugün Hastings-on-Hudson Tarih Kurumu olarak bina fonksiyonları yer oldu.

  Draper fahri Onursal dahil olmak üzere, çok sayıda ödül aldı hukuk NYU ve 1882 yılında Wisconsin-Madison Üniversitesi, Ulusal Bilimler Akademisi ve Astronomische Gesellschaft hem de 1874 Venüs geçiş ve seçim fotoğraf için ABD sefer yönlendirilmesi için bir Kongre madalya mezun. Buna ek olarak, Amerikan Fotograf Derneği, Amerikan Felsefe Topluluğu, Fen Amerikan Akademisi ve Advancement of Science için Amerikan Derneği üyelikleri düzenledi.

  Çift plörezi onun zamansız erken ölümünden sonra, dul eşi astrofizik için olağanüstü katkıları için Henry Draper Madalyası ve yıldız spektrumları Henry Draper Katalog hazırlamak için kullanılan bir teleskop, finanse. Bu tarihi Henry Draper teleskop şimdi Polonya'da Piwnice Astronomi (Nicolaus Copernicus Üniversitesi) için Torun Merkezi'nde bulunmaktadır. Ay'da küçük krater Draper onuruna adlandırılmıştır.
+ Yorum Gönder


manifaturacı draper kimdir,  manifaturacı draper