+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Julio Garavito Armero Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Julio Garavito Armero Biyografisi
  Julio Garavito Armero Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Julio Garavito Armero Hakkında Kısaca Bilgi
  juliogaravito.jpg
  Julio Garavito Armero (5 Ocak 1865 - 11 Mart 1920) bir Kolombiyalı astronom oldu.
  Bogota doğumlu, bilim ve matematik bir harika çocuk oldu. O Escuela Nacional de Ingeniería (Ulusal Mühendislik Fakültesi) içinde matematikçi ve inşaat mühendisi olarak görev yaptığı derece elde. 1892 yılında o Observatorio Astronómico Nacional (Ulusal Astronomi Gözlemevi) müdürü olarak çalıştı. Onun araştırma çalışmaları o yayın düzenleme devraldı yedi yıl önce, 1890 yılından bu yana Los Anales de Ingeniería (Mühendislik Annals) yayınlanan olmuştu.

  Gençliğinde San Bartolomé lisesinde okudu, ama 1885 yılında o çünkü kendi ülkesinde etkileyen olan iç savaşlar geçici olarak çalışmalarını durdurmak zorunda kaldı. Bin Gün Savaşı sırasında, Garavito kabul için durum Euler teoremi ile ilgili bir sorunu çözmek için oldu El Círculo de los Nueve Puanlar (dokuz nokta daire), adı verilen gizli bir bilimsel toplumun bir parçası oldu. Bu grup Garavito ölümüne kadar etkindi. Gözlemevi bir astronom olarak, böyle Bogota enlem, 1901 ve 1910 (gibi Halley kuyruklu yıldızı gibi) arasındaki Dünya geçti kuyruklu ilgili çalışmalar ve 1916 güneş tutulması (görülen hesaplama gibi birçok kullanışlı bilimsel araştırmalar yaptı Kolombiya çoğunluğu).
  Ama belki de en önemli son olarak hava, seller, kutup buz ve Earthorbital ivme (bu daha sonra teyit edildi) üzerinde ay dalgalanmalar ve etkileri ile ilgili çalışmalar dönüştü gök mekaniği ile ilgili çalışmalarını vardı. Böyle o ülkenin kaba iç savaş kurtarmak yardımcı hangi optik (bu iş onun ölüm yarım kaldı), ve ekonomi gibi diğer alanlarda da çalıştı. Bu amaçla, o dersler ve ekonomi konferanslar ve bu savaş ya da aşırı nüfus olarak etkilenen insan faktörleri, verdi.
  O Kolombiya demiryolları geliştirilmesi ve Venezüella ile sınır tanımlama amaçları ile oluşturulan Chorographic Komisyonu daha sonra yönetmen oldu. O görelilik Albert Einstein'ın teorisi karşı -. Muhtemelen o klasik fizik bu teori ve etkisi üzerinde belirsiz ve çelişkili görüşler karşıt oldu [kaynak belirtilmeli] Buna rağmen, Garavito 50 yıl sonra bilimsel bilgi ve, Uluslararası Astronomi ile çok muhafazakar oldu Birliği, ondan sonra Garavito krater bir ay krater adını verdi. NASA'nın sayfasında kendi adına bakınız: José Celestino Mutis ve Francisco José de Caldas: http://lunar.arc.nasa.gov/science/at...atertex_g.html O 19. yüzyılın iki büyük bilim adamı ile karşılaştırıldı.
  Kolombiya en prestijli üniversitelerinden biri onu almıştır: Escuela Colombiana de Ingeniería - http://www.escuelaing.edu.co (Mühendislik "Julio Garavito" bir Kolombiya Okulu), 1972 yılında oluşturulan, Uygulamalı özel bir vurgu ile Fen ve Mühendislik.

+ Yorum Gönder