+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Peter Andreas Hansen Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peter Andreas Hansen Biyografisi
  Peter Andreas Hansen Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Peter Andreas Hansen Hakkında Kısaca Bilgi

  hhff.jpg
  Bir kuyumcu, Hansen oğlu Flensburg bir saatçi ve ticaret öğrendim ve Berlin ve Tønder, 1818-1820 azından icra. O, ancak, uzun bir bilim öğrencisi olmuştu ve Dr Dircks, Tønder bir doktor alıştırmalar, o HC himayesi kazandı Kopenhag, için 1820 yılında onu göndermek için babası ile galip geldi Schumacher ve Kral Frederick VI kişisel haber çekti. Danimarka anket devam o zaman oldu ve o esas Altona yeni gözlemevi, 1821-1825 de, onunla bağlantılı çalışmalarında Schumacher'in yardımcısı olarak görev yapmıştır.
  Oradan o Seeberg gözlemevi müdürü olarak Gotha geçti, ne de FGW yerine ardışık davetiye tarafından yazılan bırakmak için cazip olabilir 1847 yılında Königsberg de 1829 yılında Dorpat de Struve ve FW Bessel. Yerçekimi astronomi sorunları Hansen dikkatini baş kısmını meşgul. Jüpiter ve Satürn karşılıklı tedirginlikler içine bir araştırma onun için 1830 yılında Berlin Akademisi ödül güvenli ve kuyruklu yıldız bozuklukları bir anı 1850 yılında Paris Akademisi tarafından taç giydirildi.
  1838 yılında. & C, Fundamenta nova investigationis başlıklı, ay teorisinin bir revizyon yayınladı, ve dayalı Ay'ın geliştirilmiş Tablolar ("Hansen Ay Tablolar") İngiliz hükümeti pahasına, 1857 yılında basıldı kendi daha da yıl 1862 [1] ve diğer yörüngelerin için sayısından TL olarak 1000 hibe tarafından tanınan ve Denizcilik Almanak kendi kabulü ile olan hak. Onları (uzun alışkın Darlegung olarak ay uzmanlara da bilinir) somutlaşan bozuklukları bir teorik tartışma 1.862-1.864 Bilimler Sakson Akademisi Abhandlungen ortaya çıktı. Sapmalar: iyimserlik asılsız olmuştu, ama yaklaşık bir on yıl içinde, bu fark edildi ve Simon Newcomb gösterdiği, 1857 yılında Ay'ın Hansen Tablolar yayın sırasında, astronomlar genellikle ay teorisi son tam oldu inanıyordu bilgisayarlı ve gözlenen pozisyonları arasında daha fazla arıtma gerekli olduğunu. [2] birkaç yıl için Hansen'in teorisi Newcomb'un düzeltmeler (1883 için Denizcilik Almanak en sayısından) ile kullanılmaya devam gösteren bir oranda büyümeye başladı, ama (itibaren sonunda oldu 1923) EW Brown teorisi yerini. [3]
  Hansen iki kez İngiltere ziyaret etti ve (1842 yılında ve 1860 yılında) iki kez Royal Astronomical Society Altın Madalya layık görüldü. O büyük bir yükseklik ile uzun süre ay eşitsizlik (Anıları Roy. Astr. Derneği, XVI. 465) 1847 yetenekli bir kağıt bu topluma tebliğ ve 1854'te birinde Ay'ın şekil üzerinde, kendi deformasyon yanlış hipotezi savunan toprak yönelik (ib. xxiv. 29). O 1850 yılında Royal Society tarafından Copley Madalyası ve Hıristiyan Olufsen yardımı ile derlenmiş onun Güneş Tablolar, 1854 yılında ortaya çıktı. Hansen 1854 yılında güneşin kabul mesafe mil (Month. Bildirimler Roy. Astr. Soc. Xv. 9) bazı milyonlarca çok büyük olduğunu ilk ima verdi, JF Encke en sonucun hata yaptığı soruşturma ile ortaya render edilerek Bir ay eşitsizlik. 1865 yılında, o Bilimler İsveç Kraliyet Akademisi yabancı üyesi seçildi.
  O, Gotha kasabasında yeni gözlemevi de, 28 Mart 1874 tarihinde vefat 1857 yılında onun bakım altında dikildi.

+ Yorum Gönder