+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Karl Guthe Jansky Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Karl Guthe Jansky Kimdir
  Karl Guthe Jansky Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Karl Guthe Jansky Hakkında Kısaca Bilgi

  0rkj.jpg
  Karl Guthe Jansky sonra babası, Cyril M. Jansky, Norman de Oklahoma Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı oldu Oklahoma Eyalet ne doğdu. Çek göçmenlerin Wisconsin doğumlu Dean Jansky, on altı yaşına öğretim başlamıştı. O Wisconsin Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği profesörü olarak emekli, onun aktif bir yaşam boyunca bir öğretmen oldu. O fizikte güçlü bir ilgi ile bir mühendis oldu, bir özellik oğulları geçti. Karl Jansky Cyril M. Jansky için önemli bir akıl hocası olmuştu Dr Karl Guthe, almıştır.
  Karl Jansky annesi, kızlık soyadı Nellie Moreau, Fransız ve İngiliz kökenli oldu. On yaş büyük Karl kardeşi Cyril Jansky Jr, Wisconsin 9XM (şimdi WHA Wisconsin Public Radio) ve Minnesota 9XI (şimdi KUOM) dahil olmak üzere ülkedeki en eski radyo vericileri bazı oluşturulmasına yardım etti.
  Karl Jansky o 1927 yılında fizik derecesini almıştır Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde üniversite katıldı. 1928 yılında Holmdel, New Jersey Bell Telefon Laboratuvarları sitesi katıldı. Bell Labs transatlantik telsiz telefon hizmeti kullanmak için "kısa dalga" (10-20 metre dalga boyları) kullanarak atmosferik ve iyonosferik özelliklerini araştırmak istedim. Bir radyo mühendis olarak, Jansky radyo ses iletimi etkileyebilir statik kaynakları soruşturma görevi atandı.

+ Yorum Gönder