+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Ernst Friedrich Wilhelm Klinkerfues Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ernst Friedrich Wilhelm Klinkerfues Kimdir
  Ernst Friedrich Wilhelm Klinkerfues Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Ernst Friedrich Wilhelm Klinkerfues Hakkında Kısaca Bilgi

  sooe.jpg

  Klinkerfues Hofgeismar, ordu doktor Johann Reinhard Klinkerfues oğlu ve eşi Sabine (kızlık soyadı Dedolph) doğdu. [1] anne ve babasının erken ölümünden sonra, o yakınları tarafından getirildi ve lise katılıyor sonra bir bilirkişi olarak nitelikli Kassel. Kassel demiryolu - Bu sıfatla daha sonra yeni Frankfurt çalıştı.
  1847'ye kadar 1851 Klinkerfues Marburg Üniversitesi'nde matematik ve astronomi okudu. Daha sonra o doktorasını tamamladı Göttingen Gözlemevi, Carl Friedrich Gauss bir asistanı oldu çift ​​yıldızlı yörünge hesaplamaları üzerine bir tez ile. 1855 yılında Gauss ölümünden sonra, matematikçi BİZ Weber yönetmen olarak onun yerini aldı, ancak Klinkerfues 1861 gözlemevi için geçici olarak sorumlu olacaktı.
  Klinkerfues 6 kuyruklu yıldızlar keşfetti ve 1860 yılında bir güneş tutulması gözlemlemek için İspanya'ya bir sefer açtı. Sonunda 1868 yılında Göttingen "pratik astronomi için yönetmen" olarak atandı. Ancak, gözlemevi Klinkerfues 'bölümünde rolü sadece pratik çalışma ile başa çıkmak için, Ernst Schering elinde konuyor teorik çalışma. Klinkerfues gözlemevi doğu kanadında yaşamak için izin selefi gibi, ama iki takım arasında Gözlemevi örgütü bölünme sürekli çatışma kaynağı olacaktı.
  Güneş sistemindeki gök cisimlerinin yörüngeleri hesaplanabilir nasıl tarif onun 1.871 kitap Theoretische Astronomie Klinkerfues olarak. Aynı dönemde o 6900 civarında gözlenen yıldızlı bir katalog hazırladı.
  Klinkerfues da daha sonra Wilhelm Lambrecht tarafından Göttingen üretilmiştir 1877 yılında patentli bir higrometre, geliştirme, meteoroloji bir uyan ilgi vardı. Gazetelerde yayınlanan hava durumu tahminleri, onları acımasızca "Flunkerkies" olarak soyadını parodisini yol açan, sık sık yanlış olduğunu kanıtladı. Bu eleştiri ile Azimli, o 1875 yılında higrometre kullanımı üzerinde bir kitap yayınladı ve Göttingen gaz sokak aydınlatma kullanılmak üzere bir fünye geliştirdi. Ayrıca Hermann Kobold oldu bir tanesi doktora öğrencileri, denetlemek devam etti.
  Klinkerfues tedbirsiz iş girişimler şiddetlenir, hayatının büyük bölümünde borç boğulmuş oldu. Dikkat çekti Royal Astronomical Society Aylık Bildirimler onun ölüm gibi, o en özgün ve müstehcen fikirler "tek başına okunabilir olan birçok bildiri yayınladı, ve genellikle içerdiği, sırasında, yaptığı astronomik çalışmaları ile sebat çalıştı. Bazen ., gerçekten, onlar örneğin, hayali bir Profesör Monkhouse iddia edilen harika keşifler "[2] Yine de mesleki ilerleme ile ilgili sorunlar devam etti, tanıtan, tamamen quaintly komik bir karakter vardı:
  "Bu sıcak kalpli ve güler yüzlü astronom onun şüphesiz büyük doğal yetenekleri onu hak hangi meslektaşları arasında bu pozisyon almak için başarısız nasıl açıklamak girişimi için yararsız ve neredeyse imkansız olurdu. Onun dış görünüşe geç yıllarda Onun aşırı dikkatsizlik kesinlikle oldu onu çok, ama ihtiyaç bile tek bir öğrenciye, olsaydı o, konferanslar bir bütün ders teslim hangi ile yorulmaz gayret karşı olarak kuşkusuz yaptığı bir ölçüde, onun lehine anlattı gerektiğini düşündü. "[2]
  1881 yılında o Tobias Mayer grössere Mondkarte nebst Detailzeichnungen, 130 yıldır rasathane kütüphanede toz toplanmıştı Tobias Mayer tarafından çizimler büyük bir Ay harita ve seti yayınlamıştır.
  Gözlemevi devam eden çatışmalar, azalan sağlık, mali sorunlar ve daha fazla hayal kırıklıkları onu 28 Ocak 1884 tarihinde kendini ateş sürdü. Üniversite arkadaşları onun cenaze için ödemek zorunda kaldı.
  6 periyodik olmayan kuyruklu yıldızlar olduğu gibi asteroit 112328 Klinkerfues, onun onuruna adlandırılmıştır.

+ Yorum Gönder