+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Willem Luyten Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Willem Luyten Kimdir
  Willem Luyten Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Willem Luyten Hakkında Kısaca Bilgi

  db5s.jpg
  Jacob Luyten Hollanda Doğu Hint Adaları sırasında kısmında Semarang, Java, doğdu. Annesi Cornelia M. Francken ve babası Jacob Luyten, bir Fransızca öğretmeni oldu.
  11 yaşına geldiğinde astronomi duyduğu hayranlığı başladı Halley kuyruklu, gözlemledi. Ayrıca diller için bir püf noktası vardı ve sonunda dokuz konuşabilir. 1912 yılında ailesi 1918 yılında lisansını alma, o Amsterdam Üniversitesi'nde astronomi okudu Hollanda'ya geri döndü.
  O Leiden Üniversitesi'nde Hertzsprung Ejnar ile doktorasını (22 yaşında) kazanmak için ilk öğrenci oldu. 1921 yılında o ilk Lick Gözlemevi çalıştı ABD için bıraktı. 1923'ten 1930 Luyten sonunda gözlemevi en Bloemfontein istasyonunda çalışan Harvard Koleji Gözlemevi'nde çalıştı. O Willemina H. Miedema bir araya geldi ve 5 Şubat 1930 tarihinde evlendi Bloemfontein, Güney Afrika, yıllar 1.928-1.930 geçirdi.
  1931 yılında ABD'ye döndükten sonra, ölümüne kadar 1967 astronom emekli olarak görev yaptı, daha sonra 1.931-1.967 gelen Minnesota Üniversitesi'nde ders verdi.
  Luyten yıldızlı doğru hareketleri okudu ve birçok beyaz cüceler keşfetti. Ayrıca Luyten yıldızı hem de en kısa sürede olağanüstü parıltılı yıldızdır UV Balina içeren bulunmuştur yüksek uygun hareket yıldız sistemi Luyten 726-8, dahil olmak üzere Güneş'in en yakın komşuları bazı keşfetti.

+ Yorum Gönder