+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Maria Mitchell Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Maria Mitchell Kimdir
  Maria Mitchell Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Maria Mitchell Hakkında Kısaca Bilgi
  maria mitchell.jpg
  Maria Mitchell Nantucket, Massachusetts 1 Ağustos 1818 tarihinde doğdu ve bir ilk kuzeni Benjamin Franklin ile çok mesafe ilişkisi oldu. [Açıklama belirtilmeli] Dokuz kardeşlerimiz vardı oldu. Ailesi, William Mitchell ve Lydia Coleman Mitchell, tarikattandı. Maria Mitchell kadınlar için eşitlik açısından onun zaman için alışılmadık bir topluluk içine doğdu. Diğer Quakers, değerli eğitim ve gibi anne ve babası, onun erkek aldığı eğitimin aynı kalitede verilmesi üzerinde ısrar etti.Quaker dini, diğer şeyler arasında, cinsiyetler arasında eşitlik fikri öğretti. Ayrıca, bir balina liman olarak Nantucket önemi denizcilerin eşleri böylece göreli bağımsızlık ve adanın ev denilen kadınlar için eşitlik atmosferini teşvik, kocalarının denizde iken işleri yönetmek için ay ve bazen yıllarca sol anlamına geliyordu. Buna rağmen, Nantucket kadınlar hala başka şeylerin yanı sıra, mülk sahibi ya da oy hakkı yoktu.

  Onun erken çocukluk yıllarda Elizabeth Bahçıvan küçük okula sonra, Maria William Mitchell ilk müdürü olan Kuzey Dilbilgisi okul katıldı. Bu okulun kurucu takip eden iki yıl, Maria on bir yaşındayken, babası Howard Caddesi üzerinde kendi okul inşa etti. Orada, o bir öğrenci ve aynı zamanda babası için bir öğretim görevlisi. [3] Evde, Maria babası kendi kişisel teleskop kullanarak onu astronomi öğretti. [4] yaş on iki buçuk yaşındayken, tam an hesaplanmasında babası destekli halkalı güneş tutulması değildir. [5]

  Babasının okul kapalı, ve sonra o genç bayanlar için papazın Cyrus Peirce okul katıldı. O 1835 yılında kendi okul açtı önce Daha sonra onun öğretim görevlisi olarak Peirce çalıştı. Bir yıl sonra, o on sekiz yıl çalıştı Nantucket Atheneum ilk kütüphaneci olarak bir iş teklif edildi.

+ Yorum Gönder