+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda August Ferdinand Möbius Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  August Ferdinand Möbius Kimdir
  August Ferdinand Möbius Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  August Ferdinand Möbius Hakkında Kısaca Bilgi
  4z3u.jpg
  Ağustos Ferdinand Möbius (17 Kasım 1790 - 26 Eylül 1868; Almanca telaffuz bir Alman matematikçi ve teorik astronom oldu.

  O en iyi Möbius şeridi, üç-boyutlu Öklid uzayında gömülü sadece bir yüzü olmayan bir yönlendirilebilir iki boyutlu yüzey buluşu ile tanınır. Bu bağımsız olarak aynı zamanda etrafında Johann Benedict Liste tarafından keşfedilmiştir. İki karşılıklı tetrahedra yazılı, aynı zamanda onu almıştır oluşturduğu Möbius yapılandırma,. Möbius Projektif geometri içine homojen koordinatlar tanıtmak için ilk oldu.

  Birçok matematiksel kavramları Projektif geometride önemli Möbius dönüşümleri, ve sayı teorisi Möbius dönüşümü de dahil olmak üzere, ondan sonra adlandırılır. Sayılar teorisi olan ilgisi önemli Möbius fonksiyonu μ (n) ve Möbius ters formülü yol açtı. Öklid geometrisi yılında sistematik basitleştirilmesi ve birleştirici sonuçları bir yolu olarak imzalanmış açıları ve hat kesimlerinin kullanımı geliştirdi. [1]

  Möbius Schulpforta, Saksonya Anhalt doğdu ve din reformcusu Martin Luther gelen annesinin tarafında soyundan. [2] O Carl Friedrich Gauss ve Johann Pfaff altında matematik okudu. Möbius 77 yaşındayken 1868 yılında Leipzig'de öldü.

+ Yorum Gönder


august ferdinand möbius kimdir