+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Peter Nilson Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peter Nilson Biyografisi
  Peter Nilson Kimdir Hayatı kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Peter Nilson Hakkında Kısaca Bilgi
  peter nilson.jpg

  Peter Nilson Småland köyünde doğdu ve onun erken gençler çiftçiler oldu. Ancak Darwin ve Einstein ve seviyor ile bilim yazışma ile ortaokul ve lise hem de okumak için onu sonuçlanan ona bir etki yarattı. 1960'ların başında, sonra Uppsala, ilk matematik Nilson çalışma, teorik fizik, estetik, fikir ve öğrenme tarihi ve astronomi.

  Nilson 1.962 lisans ve 1.967 öğrenimini tamamlamış kimse aldı. 1964 yılında, o 1965 1971 ile 1971, 1977 araştırma görevlisi için bir asistan oldu Uppsala Astronomik Gözlemevi, çalışmaya başladı. 1.974 Nilson Doktora ve astronomi doçent oldu. Doktora tezinde, uzayda galaksiler yönünü, o galaksilerin kataloglama yeni önerdi. Üç yıl sonra, o bir yazar olmak için gözlemevi bıraktı. Onun geniş galaksi katalog, Galaksiler (UGC) Uppsala Genel Kataloğu, şimdi galaksinin araştırma standart bir iştir, ve dünya çapında astronomlar arasında bilinen adını yaptı.

  1972-1977 Astronomi için İsveç Milli Komitesi Nilson üyesiydi ve 1973 yılında o Uluslararası Astronomi Birliği üyesi oldu.

+ Yorum Gönder