+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Cecilia Payne-Gaposchkin Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cecilia Payne-Gaposchkin Kimdir
  Cecilia Payne-Gaposchkin Kimdir Hayatı kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Cecilia Payne - Gaposchkin Hakkında Bilgi

  Cecilia Payne-Gaposchkin (May 10, 1900 - 7 Aralık 1979) olan bir İngiliz - Amerikan astronom ve astrofizikçi 1925 yılında, onun önerilen, Doktora . tez bileşimi için bir açıklama yıldız göreli bollukları açısından hidrojen ve helyum .

  Cecilia Payne-Gaposchkin.jpg

  Cecilia Helena Payne üç çocuğundan biriydi Wendover , İngiltere Emma Leonora Helena (kızlık soyadı Pertz) ve Edward John Payne , Londra'da bir avukat, tarihçi ve başarılı müzisyen. Annesi a geldi Prusya aile ve iki seçkin amca, tarihçi vardı Georg Heinrich Pertz ve Swedenborg'cu yazar James John Garth Wilkinson . [2] o dört yaşındayken Cecilia Payne babası annesi kendi başına aile yükseltmek zorunda, öldü .

  O katıldı St Paul Kız Okulu . Annesi üniversite eğitimi para harcamak için tercih, ama sadece onun kardeşinin üzerinde yoktu. 1919 yılında, o bir burs kazandı Newnham College , Cambridge Üniversitesi o okumak, botanik , fizik ve kimya . İşte, o bir ders katıldı Arthur Eddington üzerinde 1919 tarihli sefer adasına Principe içinde Gine Körfezi batı kıyıları Afrika bir test olarak bir güneş tutulması yakın yıldız gözlemlemek ve fotoğraf için Einstein 'in görelilik genel teorisi . Bu astronomi onun ilgi yarattı. O çalışmaları tamamlanmış, ancak çünkü onun seks bir ölçüde layık değildi; Cambridge 1948 yılına kadar kadınlara derece izni vermedi.

  Cecilia Payne İngiltere'de onun tek kariyer seçeneği bir öğretmen olmak için olduğunu fark etti, bu yüzden onu taşımak sağlayacak hibe aradım Amerika Birleşik Devletleri . Tanıştıktan sonra Harlow Shapley , Müdürü Harvard Koleji Gözlemevi sadece astronomi bir lisans programı başlamıştı, o 1923 yılında Ingiltere. Bu kadınlar Gözlemevi'nde çalışmaya teşvik etmek için bir burs ile mümkün olmuştur. Dostluk ilk öğrenci oldu Adelaide Ames (1922) ve ikinci Payne oldu. O da Lucy mitralyöz esin kaynağı oldu.

  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder


cecilia payne kimdir