+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda John Stanley Plaskett Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  John Stanley Plaskett Kimdir
  John Stanley Plaskett Kimdir Hayatı kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  John Stanley Plaskett Hakkında Bilgi

  John Stanley Plaskett FRS (17 Kasım 1865 - 17 Ekim, 1941), bir oldu Kanadalı astronom .

  O bir makinist olarak çalıştı, ve Bölümü'nde bir makinist olarak bir iş teklif edildi Fizik de Toronto Üniversitesi cihazları inşa ve dersler sırasında gösteriler ile yardımcı,. O 30 yaşındayken o matematik ve fizik alanında lisans olarak kayıtlı bu kadar ilginç bulundu. O renkli fotoğraf üzerinde araştırma yaparken, 1903 yılına kadar üniversitede kaldı.

  John Stanley Plaskett.jpg

  O personel atandı zaman onun resmi astronomik kariyeri, 1903 yılına kadar başlamadı Dominion Gözlemevi de Ottawa . O ölçülen radyal hız ve okudu spektroskopik ikili ve galaktik yapının ilk ayrıntılı analizi. Onun mekanik arka plan çeşitli araçlar oluşturmak için çok faydalı oldu. O ilk müdürü oldu Dominion Astrofizik Gözlemevi de Victoria, British Columbia 1917 yılında (eski ile karıştırılmamalıdır Dominion Gözlemevi de Ottawa ).

  Oğlu, Harry Hemley Plaskett , ayrıca kazanan, astronomi çok başarılı bir kariyer takip Royal Astronomical Society Altın Madalya böylece çok az ailelerinden biri birden fazla madalya kazanan övünme Plasketts yapım, 1963 yılında.


  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder