+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Martin Schwarzschild Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Martin Schwarzschild Kimdir
  Martin Schwarzschild Kimdir Hayatı kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Martin Schwarzschild Hakkında Bilgi

  Martin Schwarzschild (31 Mayıs 1912 - 10 Nisan 1997) bir oldu Alman asıllı Amerikalı astronom . O ünlü oğlu oldu astrofizikçi Karl Schwarzschild ve İsviçre astrofizikçi ve yeğeni Robert Emden.

  Martin Schwarzschild.jpg  Schwarzschild doğdu Potsdam seçkin bir Alman Yahudi akademik ailesine. Babasının iradesi bir isteği doğrultusunda, ailesi taşındı Göttingen 1916 yılında. Schwarzschild okudu Göttingen Üniversitesi ile Aralık 1936 yılında doktora muayene aldı. O Norveç için 1936 yılında Almanya sol ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri. Schwarzschild ABD ordusunun istihbarat görev yaptı. O Liyakat Legion ve savaş zamanı hizmet için Bronz Yıldız layık görüldü. ABD'ye döndükten sonra, o adam astronom Barbara Kiraz evlendi. 1947 yılında, Martin Schwarzschild onun ömür boyu arkadaşı katıldı Lyman Spitzer Princeton Üniversitesi'nde. Spitzer 10 gün Schwarzschild önce öldü.

  Alanlarında Schwarzschild çalışmaları yıldız yapısı ve yıldız evrimi titreşimli yıldız, diferansiyel güneş rotasyon sonrası ana dizisinin geliştirilmiş anlaşılmasını sağlamıştır evrimsel parça Hertzsprung-Russell diyagramı (yıldız kırmızı dev haline nasıl dahil olmak üzere), üzerinde hidrojen kabuk kaynakları , helyum flaş , ve yaşları yıldız kümeleri . Bunun çoğu ile yapıldı R. Zarar . Yıldız Schwarzschild 1958'de kitabı Yapı ve Evrim nasıl yıldız modellerinin hesaplama elektronik bilgisayar uygulamak için astrofizikçiler bir nesil öğretti.

  1950'lerde ve 60'larda yılında başkanlık Stratoscope görülmemiş boyutlara aletli balon aldı, projeler. İlk Stratoscope yüksek çözünürlüklü görüntüler üretilen güneş granüller ve güneş lekeleri güneş atmosferde konveksiyon varlığını teyit ve gezegenlerin ikinci elde kızılötesi tayf, kırmızı dev yıldız ve galaksilerin çekirdekleri. Daha sonraki yıllarda da eliptik galaksilerin dinamiklerini anlamaya yönelik önemli katkılarda bulunmuştur. Schwarzschild bir öğretmen olarak tanınır ve birçok bilimsel toplumlarda önemli liderlik pozisyonlarında yapıldı.

  1980'lerde, Schwarzschild üç eksenli galaksiler için model oluşturmak için onun sayısal beceriler uygulanır.

  Dr Schwarzschild de Astronomi Eugene Higgins emekli profesör oldu Princeton Üniversitesi onun meslek hayatının en geçirdim.
  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder