+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Harlow Shapley Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Harlow Shapley Kimdir
  Harlow Shapley Kimdir Hayatı kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Harlow Shapley Hakkında Bilgi

  Shapley (2 Kasım 1885 - 20 Ekim 1972) bir oldu Amerikalı astronom .

  O kullanarak çığır açan 1.918 çalışmaları için önemli olan RR Lyrae boyutunu tahmin etmek yıldız Samanyolu Galaksisi içindeki ve güneşin konumu hem de 1953 yılında olduğu gibi şimdi kavramı olarak bilinen, "Sıvı Su Kemeri" teorisi teklif Bir yaşanabilir bölge


  Harlow Shapley.jpg

  O Willis ve Sarah doğdu (kızlık soyadı Stowell) Shapley bir çiftlikte Nashville, Missouri ve beşinci sınıf eğitim sadece eşdeğer ile okulu bıraktı. Evde eğitim ve bir gazete muhabiri olarak suç öyküleri kapsayan sonra, Shapley sınıf birincilikle mezun, sadece iki yıl içinde altı yıllık lise programı tamamlamak için geri döndü.

  1907 yılında, 22 yaşındayken, Shapley gazetecilik çalışmaya gitti University of Missouri . O Gazetecilik Okulu açılması, bir yıl boyunca ertelendi olduğunu öğrendiğinde, o ders dizinde rastladı İlk konunuz okumaya karar verdi. Harlow daha sonra telaffuz olamazdı açıkladı Arkeoloji, reddetme, Harlow Astronomi, bir sonraki konu seçti.

  Mezuniyet sonrası, Shapley için bir burs aldı Princeton Üniversitesi o altında incelenen yüksek lisans çalışması, için Henry Norris Russell ve için dönem-parlaklık ilişkisi kullanılan Sefeid değişen yıldızlar (tarafından keşfedilen Henrietta Swan Leavitt için mesafeleri belirlemek için) küresel kümeler . O Sefeidleri spektroskopik ikili olduğu fikrinden uzak astronomi hareket etkili oldu, ve onlar pulsatör olduğu kavramını doğru. O gerçekleştirmek için ilk Samanyolu Galaksisi daha önce inanılan çok daha büyük olduğunu ve Güneş'in galaksi yer sıradan bir konumda idi. Shapley bu keşif önemli bir parçası olan Kopernik prensibi Dünya Güneş Sistemi'nin merkezi, galaksi, ya da bizim Evren değil hangi göre.

  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder