+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Qutb Eddin Shirazi Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Qutb Eddin Shirazi Kimdir
  Qutb eddin Shirazi Kimdir Hayatı kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Qutb Eddin Shirazi Hakkında Bilgi

  Kutub el-Din el-Şirazi (1236 - 1311) ( Farsça : ) bir 13. yüzyıl İran bilge [1] ve şair için katkılarda astronomi , matematik , tıp , fizik , müzik teorisi , felsefe ve Tasavvuf .

  Qutb Eddin Shirazi.jpg

  O doğdu Kazerun bir geleneğe sahip bir aile Ekim 1236 yılında Tasavvuf . Babası Ziya 'al-Din Mes'ud Kazeruni mesleği bir hekim ve aynı zamanda bir lider oldu Sufi Kazeruni düzenin. Ziya 'Al-Din Shahab al-Din Ömer Sühreverdî onun Kherqa (Sufi elbise) aldı.
  Kutub al-Din [on yaşındayken babası tarafından nimet olarak Kherqa (Sufi elbise) tarafından garbed edildi. Daha sonra, o da Najib al-Din Bozgush Shirazni, ünlü elinden kendi elbise aldı Sufi zaman. Kutub al-Din babası altında tıp çalışmaya başladı. Babası Shiraz Mozaffari hastanede tıp uygulanan ve öğretti. Babası (Kutub el-Din 14 yaşındayken), amcası ve tıp alanında onu eğitim dönemin diğer ustaları vefatından sonra. Ayrıca Kanun (okudu Canon ünlü İran bilim) İbn-i Sina ve yorumlar. Özellikle o en yorumu okumak Fahreddin Razi üzerinde Tıp Canon ve Kutub al-Din kendi birçok sorunları kaldırdı. Bu onun şirket sorunların çoğu çözülmüş kendi yorum, yazmak için kendi kararını neden Nasir al-Din el-Tusi .

  Kutub al-Din on dört yaşına babasını kaybetti ve Mozaffari hastanede göz doktoru olarak onu yerine Shiraz . Aynı zamanda, amcası Kemal al-Din Ebu'l Hayr ve daha sonra Şeref al-Din Zaki Bushkani ve Şems al-Din Muhammed Kishi altında onun eğitimi takip. Tüm üç Canon uzman öğretmen vardı Avicenna . O on yıl sonra onun tıp mesleğinin çıkın ve gözetiminde ileri eğitim için onun zaman ayırmaya başladı Nasir al-Din el-Tusi . Ne zaman Nasir al-Din el-Tusi , Moğol Holagu Han'ın ünlü bilim adamı-veziri olan gözlemevi kurdu Meraga , Kutub al-Din Şirazi şehre çekti oldu. O sol Shiraz 1.260 sonra bazen ve 1.262 hakkında Meraga oldu. Olarak Meraga , Kutub el-din altında onun eğitim devam Nasir al-Din el-Tusi o en el-Esharat ve'l-Tanbihat okudu kiminle, Avicenna . O vardı zorluklar ele Nasir al-Din el-Tusi İbn-i Sina ve Canon'un ilk kitabı anlamaya. Yeni gözlemevi çalışırken, onun altında astronomi okudu. Önemli bilimsel projelerden biri yeni astronomik tablo (tamamlanması oldu Zij ). Vasiyette (Wasiya), Nasir al-Din el-Tusi tamamlanmasında Kutub al-Din ile çalışmak için oğlu Sil-a-Din tavsiye Zij


  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder