+ Yorum Gönder
Biyografi ve Düşünürler ve Flozoflar Forumunda Peter Van De Kamp Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peter Van De Kamp Kimdir
  Peter van de Kamp Kimdir Hayatı kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Peter Van De Kamp'ın Hayatı

  Piet van de Kamp (26 Aralık 1901 Kampen [1] - May 18, 1995, Amsterdam) ABD'de Peter van de Kamp olarak bilinen, ABD'de hayatının en yaşamış Hollandalı astronom oldu. Hey 1972 yılında kadar 1937 ne Swarthmore Koleji'nde astronomi profesörü ve üniversite en Sproul Gözlemevi müdürü.
  O yıldızlı paralaks ve uygun hareketleri eğitim, gökölçümü konusunda uzmanlaşmıştır. O 1960 yılında dikkatleri üzerine çekti O Barnard yıldızı hareketi içinde gözlenen-"sendeler" dayalı bir gezegen sistemi vardı açıkladığında, ama bu şimdi sahte olduğu bilinmektedir.

  Peter Van De Kamp.jpg
  Hayatı

  Van de Kamp Utrecht Üniversitesi'nde okudu ve Pieter Johannes van Rhijn ile çalışan Groningen Kapteyn Astronomi Enstitüsü'nde profesyonel kariyerine başladı. 1923 yılında Ulusal Bilimler Akademisi Draper Fonu tarafından desteklenen bir yıllık ikamet için Virginia Üniversitesi'nde Leander McCormick Gözlemevi gitti. Orada o Boss yıldız uzun proje ile yaptığı kapsamlı yıldız paralaks programı ve Harold Alden ile Samuel Alfred Mitchell yardımcı oldu.

  Aşağıdaki Aşağıdaki yıl Van de Kamp bir Kellogg Fellow olarak Kaliforniya'da Lick Gözlemevi gitti. Onun Doktora vardır aldı California Üniversitesi, Haziran ayında Astronomi, 1925.Gelecek yıl o Groningen Üniversitesi'nden doktora aldı.Van de Kamp sadece Yale Üniversitesi müdürlüğüne kadar almıştı Harold Alden, boşalan görev almak 1 Ekim 1925 tarihinde McCormick döndü Johannesburg Gözlemevi Güney İstasyonu, Güney Afrika.

  Çalışmaları o yaptı ve Alden başlamıştı çalışmalarına devam paralaks ve uygun hareket ile başlayan programın yardımcı oluşuyordu. Van de Kamp ve Alexander N. Vyssotsky doğru hareketleri ölçüm sekiz yıl 18.000 geçirdi. O Galaxy içinde ışık genel ve seçici emilimi için araştırılması dahil olmak üzere Bireysel ek, küçük projeler, yaptı.


+ Yorum Gönder