+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve E - Okul Bilgileri Forumunda E-Okul Şube İşlemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  E-Okul Şube İşlemleri
  E-Okul Yönetim Bölümü


  Bu grupta, okula ait sınıfların şube oluşturma işlemleri ile okulda derse giren ve İLSİS’te kayıtlı olmayan öğretmenler için giriş yapılabilecek sayfalar bulunur.

  Şube Ekle

  Okulda bulunan şubelerin tanımlanacağı ekrandır. Her eğitim-öğretim dönemi için şube tanımlama işleminin yapılması gerekir.
  Bu sayfada yeni bir şube ekleyebilirsiniz daha önce eklemiş olduğunuz şube üzerinde çeşitli işlemler yapabilirsiniz. Ekleme işleminde sınıf ve şube seçimi zorunlu alanlardır.
  Sınıf: Ekleyeceğiniz sınıfı seçebileceğiniz alandır.
  Şube: Ekleyeceğiniz şube adını(A,B,C…) seçebileceğiniz alandır.
  Müdür Yardımcısı: Yukarda seçmiş olduğunuz sınıf ve şubeden sorumlu müdür yardımcısını seçebileceğiniz alandır.(Bu alana bilgiler İLSİS’ten gelecektir.)
  Sınıf Öğretmeni: Yukarda seçmiş olduğunuz sınıf ve şubeden sorumlu sınıf öğretmenini seçebileceğiniz alandır. (Bu alana bilgiler İLSİS’ten gelecektir.)
  Sınıf Başkanı: Daha önce bu sınıf ve şubeye kaydetmiş olduğunuz öğrenciler bu açılır listede görüntülenir. Bu öğrenciler arasından sınıf başkanı seçebileceğiniz alandır.
  Sınıf Başkan Yardımcısı: Daha önce bu sınıf ve şubeye kaydetmiş olduğunuz öğrenciler bu açılır listede görüntülenir. Bu öğrenciler arasından sınıf başkan yardımcısı seçebileceğiniz alandır.
  Şube Sabah/Öğlen Grubu: Ekleyeceğiniz şube için öğretim şeklini seçebileceğiniz alandır.
  Şube Durumu: Ekleyeceğiniz şubenin açık veya kapalı olmasını seçebileceğiniz alandır.
  Bu alanların hemen altında sistemde kayıtlı şube bilgileri görülmektedir. Bu kısımda butonuna tıklayarak şubelere ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Şube silme işlemi yapamazsınız ancak şubeyi açık veya kapalı duruma getirebilirsiniz.

  Ücretli Öğretmen Ekle

  Bu sayfada okulunuzda çalışan fakat İLSİS’ te kaydı bulunmayan vekil veya ücretli öğretmenler için yeni kayıt yapabilirsiniz. Ekranda da belirtildiği gibi burada yapacağınız kayıtlar İLSİS’ i etkilemeyecektir.
  T.C Kimlik No: Personele ait TC Kimlik numarasını girdikten sonra kırmızı ok ile gösterilen butona tıkladığınızda personele ait ad, soyad, bilgileri gelecektir.
  Branşı: Personele ait branş bilgisini seçebileceğiniz alandır.
  Başlama Tarihi: Personelin okulunuzda göreve başlama tarihini girebileceğiniz alandır.
  Ayrılma Tarihi: Personelin okulunuzdan ayrılış tarihini girebileceğiniz alandır.
  Ayrılanları Gösterme: Bu kutucuk işaretli iken okulunuzda daha önce görev yapmış fakat ayrılmış öğretmenleri aşağıda bulunan personel listesinde göremezsiniz. Eğer kutucuğun işaretini kaldırırsanız ayrılmış olan personelinizi de görebilirsiniz. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  E-Okul İLSİS sisteminde okula yeni gelmiş öğretmenin sisteme bilgi kaydı yapılmakta yeni sınıf şubesi eklenebilmekte var olan şubelerin üzerinde değişiklik yapılabilmektedir. İLSİS sistemini okulun idarecileri kullanmaktadır.
+ Yorum Gönder