+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Nihat Hatipoğlu - Biyografisi kısaca Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Nihat Hatipoğlu - Biyografisi kısaca Hayatı
  Nihat Hatipoğlu (1955 - . )
  nihathatipoglub.jpg
  Nihat Hatipoğlu 1955 Diyarbakır doğumlu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'de Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında "Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü" adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu.

  1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

  Kanal A'da 5 yıl dini programları hazırlayıp sundu. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash tv'de , 2005 Ramazan ayında Star tv'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2006 yılında Star tv de "Dosta Doğru" programı sundu ve 2006 yılında Star Tv de iftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri iftar ve sahur programlarını 1.olarak seçti. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır.

  Halen Star tv'de haftalık programları devam etmektedir.

  Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı makaleleri, panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.
  Hatipoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.
 2. Ziyaretçi

  Çok teşekkür edderiz Nihat Hatipoglu Bey sizin sayenizde 23.06.2013 tarihinde bize söylediğiniz o doğruları bizlere söylediğiniz için teşekkür ederiz kendinize iyi bakınız
+ Yorum Gönder


nihat hatipoğlu,  nihat hatipoglu,  nihat hatipoğlu ve eşi,  nihat hatipoğlu eşi,  ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi,  nihat hatipoğlu kısaca hayatı