+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Murat Gülsoy kimdir Murat Gülsoy hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Murat Gülsoy kimdir Murat Gülsoy hayatı
  Murat Gülsoy kimdir Murat Gülsoy hayatı

  Murat Gülsoy (d. 1967, İstanbul), Türk yazar, akademisyen.

  1967'de İstanbul'da doğdu. Mühendislik ve psikoloji eğitimi gördü. Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi'nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdüren Murat Gülsoy aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde Doçent olarak çalışmakta Biyofotonik konusunda dersler vermekte, araştırmalar yapmaktadır. Lazer-doku etkileşimi, lazerle doku kaynağı, cerrahi lazer sistemi tasarımı konularında çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

  1992-2002 yılları arasında arkadaşlarıyla Hayalet Gemi dergisini çıkardı. 2001 yılı Sait Faik Hikâye Armağanı, "Bu Kitabı Çalın" adlı kitabına, 2004 yılı Yunus Nadi Roman Ödülü, "Bu Filmin Kötü Adamı Benim" adlı romanına verildi. Kitapları çeşitli dillere (Almanca, Çince, Makedonca, Rumence, Bulgarca, Arapça) çevrilmektedir.
 2. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Yapıtlarında akıcı bir üslup kullanan yazar gerçekliğin ve zihinsel deneyimlerin aldatıcılığı, rüyalar,ölüm ve aklın sınırları gibi konuları ele almıştır genelde. Öykü ve romanlarında türler arasında fark gözetmeden eserler yazmış, aynı zamanda edebiyat üzerinde incelemeler ve denemeler yazmıştır.
+ Yorum Gönder


murat gülsoy kimdir,  murat gülsoy biyografi,  murat gulsoy biyografi