+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Chuck Palahniuk Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Chuck Palahniuk Kimdir
  Chuck Palahniuk Kimdir


  Palahniuk üniversite yıllarından sonra üç yıl boyunca Freightliner adlı bir şirkette montajhattında, ardından tamirci olarak çalıştı. İlk yazdığı metinler taşıt modifikasyon prosedürleri ve kamyonların onarımı üzerinedir.

  Chuck Palahniuk.jpg


  Dövüş Kulübü'nün ortaya çıkmasında büyük etkisi bulunan bir olayıda bu yıllarda yaşar. Arkadaşlarıyla birlikte tatildedir. Bitişikteki kamp yerinde müzik rahatsız edici derecede açılır ve bu nedenle başlayan tartışma yerini kavgaya bırakır. Bu olayda yaralanan Chuck tatil'den döndüğünde iş yerinde kimse tarafından ilgi görmez çünkü kimse korkunç derecedeki yüzü hakkında bir şey sormaya, yorum yapmaya cesaret edemez. Bunun üzerine Chuck, eğer insanın yeterince kötü görünürse dilediği gibi hareket edebileceğini keşfeder. Bu olayın ardından devam ettiği bir edebiyat grubu bünyesinde yaptıkları çeşitli gösteri veeylemler "Kargaşa Projesi"ni esinler. Kısa bir süre sonra aynı isimle bir kısa öykü yayımlar ve bu öykü,üç ay içinde Fight Club (Dövüş Kulübü) romanına dönüşür.

  Romanlarındaki tavır isyan gibi görünse de, aslında varoluşumuza özlem duymamıza neden olur. Yarattığımız değer yargıları, para, şöhret, saygınlık, güzellik gibi tüm önemli şeylerin anlamsız yalanlar olduğunu söyler.

  Kitapları

  Ölüm Pornosu (Snuff)
  Dövüş Kulübü (Fight Club)
  Gösteri Peygamberi (Survivor)
  Görünmez Canavarlar (Invisible Monsters)
  Tıkanma (Choke)
  Ninni (Lullaby)
  Kaçaklar ve Mülteciler (Fugitives & Refugees)
  Günce (Diary)
  Tekinsiz (Haunted)
  Stranger Than Fiction
  Çarpışma Partisi (Rant)
  Pygmy
  Tell-All
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Chuck Palahniuk adı ile tanınan ünlü oyuncunun asıl adı Charles Michael Palahniukdur. bunun dışında benim bildiğim Charles Palahniuk toplam da ili filmde yer almıştır ve bunların en ünlüsü de dövüş kulübü adlı sinama filmidir.
+ Yorum Gönder