+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Richard Bach Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Richard Bach Hayatı
  Richard Bach Hayatı Kimdir Biyografisi Kısaca Yaşantısı
  richard_bach_30_09_2004.jpg

  Richard Bach (23 Haziran 1936) ABD'li yazar 1955'te Long Beach State College’e başladı. Kurgu ve hayal konusunda birçok eser yazdı. Kitaplarının çoğunu kendi hayatından esinlenerek yazdı. Hava Kuvvetleri’nde pilot olarak çalıştı. Ardından bir çok işe girdi. Kitaplarının çoğunda bir şekilde uçmaktan bahsetti.
  1972’de Yem bulmak için uçmak yerine hızlı ve akrobatik uçmayı seçen bir martının hikâyesini anlatan kitabı,Martı ’yı yazdı.Kitap 10.000 sözcükten daha az olmasına rağmen kurgu ve kurgu dışı kitaplar arasında en çok satan oldu.Rüzgarla Uçmak’a kadar en çok satanlarda yer aldı. Rüzgarla Uçmak 1972’de 1.000.000 dan fazla kopya sattı. Son yıllarda hayranlarıyla ilgilenmeye başladı.1990larda bir Amerikan şirketinde hayranlarının maillerine cevap yazmaya başladı.
  Bach’ın 6 çocuğu bulunmakta ve Bette adında bir eşi var.Ardından gazeteci olarak işe başladı ve babasız büyümek hakkında bir kitap yazdı. Bach 1977’de,Martı filmini çektiği sırada, aktris Leslie Parrish ile evlendi. Leslie Parrish Bach’ın Sonsuza Uzanan Köprü ve Bir eserlerini etkileyen kişi oldu.1999’da boşandılar. Martı kitapları arasında en iyi kitap oldu.


  Eklenti Eklenti

 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Richard Bach ABD li olup bir çok dalda eserler vermiştir eserlerinin çoğunda uçmaktan söz etmiştir hayatının kısa bir döneminde de pilotluk yapmıştır.
+ Yorum Gönder


richard bach kısaca hayatı,  richard bach hayatı