+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Dale Carnegie Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Dale Carnegie Kimdir
  Dale Carnegie Resim Kimdir


  Dale Carnegie.jpg


  Dale Carnegie (24 Kasım 1888 , 1 Kasım 1955), Amerikalı yazar, hatip, kişisel gelişimci ve kişiler arası iletişim uzmanıdır.
  İlk basıldığı 1936 yılında 30 milyondan fazla satış yapan ve günümüzde de hâlâ popülerliğini koruyan ve pekçok dile çevirilen "How to Win Friends and Influence People" (Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı) kitabının yazarıdır.
  1888 Missouri Maryville'de fakir bir çiftçinin oğlu olarak dünyaya geldi. State Teacher's College'de eğitim gördü. Kolej sonrası ilk işi çiftçilere satış kursu vermekti daha sonra Armour & Company şirketi için satış yapmaya başladı. Firmanın Güney Omaha bölgesindeki yöneticisi haline geldi. 1955 yılında Hodgkin rahatsızlığından öldü. Belton, Missouri'de gömüldü.Dale Carnegie dünyada insanların kişisel gelişim konusunda ne kadar eksik oldğumuzu ilk keşfeden ve hayatını bunu değiştirmek için harcayan ender kişilerdendir.yazarlığa başladığı ilk günlerde herhangi bir canlı hakkında insandan daha fazla kitap olduğunu keşfetti.Yazdığı kitaplarda ise genelde kendinden birşeyler değilde yaşanmış ve tecrübe edilmiş olayları kullanmıştır.
  Dale Carnegie tarafından düzenlenen, tüm dünyada standartlaştırılmış kişisel gelişim kurslarıdır.
  Temel kurs her biri üç saat süren oniki akşam haftada bir oturumundan oluşmaktadır. Kurslarda genel olarak 10,30 arasında katılımcı yer alır.

  Nobel Kimya Ödülü
  Dorothy Hodgkin babasının görevi nedeniyle Mısır'ın başkenti kahire'de doğdu. genç yaşlardan itibaren kimyaya ilgi duydu.1932'de oxford üniversitesinden mezun olduktan sonra bir laboratuvarda araştımacı olarak olarak çalışmaya başladı.vitaminler üzerinde önemli çalışmalar yaptı.bu çalışmalarıyla 1964 yılında Nobel Kİmya Ödülü'nü aldı.

  Kitapları
  Public Speaking and Influencing Men In Business
  How to Win Friends and Influence People (Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı). ISBN 9753311214.
  How to Stop Worrying and Start Living
  Lincoln the Unknown by Dale Carnegie
  The Quick and Easy Way to Effective Speaking
  The Dale Carnegie Scrapbook edited by Dorothy Carnegie
  Don't Grow Old , Grow Up by Dorothy Carnegie
  Managing Through People
  Enrich Your Life, The
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dale Carnegie amerikalıdır ve amerikada ünlü isimlerde biriid.r bunun dışın da bilinidiği gibi Dale Carnegie çok fakir olan bir ailenin oğlu imiş. bunu dışında pek çok işte çalışmıştır. bunu dışına yazar olan Dale Carnegie bir çokkitap yazmış bir isimdir.
+ Yorum Gönder


dale carnegie