+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Christy Brown'un Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Christy Brown'un Hayatı
  Christy brown hakkında bilgi

  Biyografisi

  Yirmi üç çocuklu bir ailenin, hayatta kalabilen on üç çocuğundan biri olarak Dublin'de doğmuştur. Beyin felci ile dünyaya gelmiş ve uzun süre hareket ve konuşma yetileri olmadan yaşamıştır. Doktorlar başlangıçta Brown'ın zihinsel olarak da özürlü olduğunu düşünmüşlerdir ve öleceğini söylemişlerdir. Fakat annesi doktorların sözüne aldırmayarak oğlunun eğitilebileceğine inandı. Annesinin bu çabaları sonuç verdi ve Christy Brown sol ayağını kullanarak yazmayı ve resim yapmayı başardı. Konuşmaya başlaması ile birlikte, doktorlar tedavi biçimini değiştirerek fizyoterapiye ağırlık vermişler, böylelikle yazar daha rahat hareket edebilmeye başlamıştır. Yaşamı boyu yardıma muhtaç olarak yaşaması onun İrlanda'nın tanınmış yazarları arasına girmesini engellememiştir. Sadece sol ayağını kullanarak yazdığı eserler, onun dünya çapında bir üne kavuşmasını sağlamıştır.

  Kitapları

  1: 1954 My Left Foot
  2 1970 Down All The Days
  3: 1971 Come Softly to My Wake (Poems of Christy Brown)
  4: 1973 Background Music: Poems
  5: 1976 A Shadow on Summer
  6: 1976 Wild Grow the Lilies
  7: 1978 Of Snails And Skylarks 2. Elif
  Devamlı Üye

  Christy engelli bir çocuk olarak dünyaya gelmiştir ve bir süre engelli olarak hayatına devam etmiştir.fakat annesi bu durumuna çok üzülüyordu.araştırmalar sonucu annesi umudunu kaybetmeyerek onun eğitilmesine karar verir .kendi gününü kullanarak yazar olmaya karar verir ve bu sayede bir çok eser vermeye başlar işte kendi ayakları üzerinde hayatına devam etmekte olan bir yazardır.
+ Yorum Gönder


christy brown hayatı,  chris brown hayatı,  christy brown kimdir,  christy brown hayatı kısa,  christy brown hayatı ve eserleri,  chris brown biyografi