+ Yorum Gönder
Biyografi ve Edebiyatçıların Hayatları Forumunda Kemal Fedai Coşkuner Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Arzu
  Yeni Üye

  Kemal Fedai Coşkuner Biyografisi

  Kemal Fedai Coşkuner yaşamı


  Kemal Fedai Coşkuner yaşamı.jpg

  1927 yılında Antalya’nın Akseki ilçesi Mahmutlu köyünde doğdu. 1945 yılında Antalya Aksu Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Antalya, İzmir ve Muğla’da öğretmenlik yaptı. Emekli olduktan sonra bir süre İzmir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde bulundu. Coşkuner, hayatı boyunca pek çok dernek ve kuruluşlarda çalıştı ve yöneticilik yaptı. İlk olarak 1951-52’ de Türkiye Milliyetçiler Derneği’nin Tire Şubesinde bulundu. 1961-65 arası İzmir Türk Ocağı Başkanlığı yaptı. 1978 de tekrar İzmir Türk Ocağında görev yaptı. Türkiye Siyonizmle Mücadele Derneği’nin kurucusu oldu ve 1969 yılında genel başkanlığına getirildi.
  Bu dernek daha sonra İzmir Ülkü Ocakları Derneği’ne katıldı. Kemal Fedai Coşkuner ayrıca İzmir Ülkü-Bir Derneği’nin kurucuları ve yöneticileri arasında yer aldı. 1965 seçimlerinde Adalet Partisi Manisa milletvekili adayı oldu. Daha sonra bu partiden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’ne katıldı. MHP’den 1973’de Aydın, 1977’de Antalya milletvekili adayı oldu. Gazeteci, yazar ve eğitimci olup, FEDAİ Dergisi’nin de sahibiydi.
  Yazılarını Fedai, Toprak, Serdengeçti, İleri, Anadolu, Türk Yolu, Bizim Anadolu, Hergün, Komünizmle Savaş, Orkun gazete ve dergilerinde yayınladı. Coşkuner, 3 Aralık 1979 günü alışveriş yaptığı pazar yerinden dönerken Agora semtinde komünist militanlar tarafından kurşunlanarak şehit edildi.

  ESERİ:
  Vatan'da Gurbet (1970).
 2. Ziyaretçi

  önce ALLAHTANı ı rahmat dilerim nur içinde yatsın sevgili hocamdı ilk öğretmenimdi aynı sene içinde amcam BURHANETİN SEMARKANTLI ile aynı kaderi paylaştı AMCAM mezarlıkbaşında kolundan vuruldu ALLAH HEPSİNİN mekanını cennet eylesin tabii ben o zamanlar asker idim askeri gazinodaki televizyonda gördüm
+ Yorum Gönder


kemal fedai coşkuner