+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Ege Bölgesi Forumunda İzmirin Dikili İlçesi Tanıtımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  İzmirin Dikili İlçesi Tanıtımı
  İzmirin Dikili İlçesi  Dikili ilçesi İzmir'in yaklaşık 120 kilometre kuzeyinde yer alıyor. Meşhur Sarmısaklı plajından sonra Dikili'ye ulaşıyorsunuz. Oldukça sakin ve huzurlu bir ege sahil kasabası olan Dikili tarihi ve turistik yerleri, danizi, kumu, güneşi Bodrum'dan aşağı değil. Fakat Marmaris, Çeşme, Kuşadası'na nazarana daha az yabancı turistin uğradığı şirin bir yer burası. Ailecek tatil yapmak isteyenler için güzel bir tercih olabilir. Deniz kenarında gezebilir, sakin ve temiz plajlarında serinleyebilirsiniz. Discolu, barlı, bol eğlenceli otellerden hoşlanmayanlar için çok güzel aile pansiyonları bulabilirsiniz. Tabi bu pansiyonlar sahile biraz uzak (birkaç yüz metre kadar), fakat hem tatil hem eğlence hem de dinlence arayanlar için ideal olabilir.
  Merdivenli köyündeki gölü görmeden, temiz havasında piknik yapmadan dönmemelisiniz. Tarihi mağaraların olduğu Demirtaş ve Deliktaş köylerini de gezebilirsiniz.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  İzmir'in dikili ilçesi Bergama gibi İzmir'in kuzeyinde bulunmakta ve küçük şirin bir ilçedir. Küçük bir ilçe olan dikili toplam yüz ölçümü 507 km2 ve toplam nüfusu 36,124'tür. Bu ilçenin belediye başkanı ise Mustafa Tosun olduğu bilinmektedir.
+ Yorum Gönder


dikili ilçesi,  izmir dikili ilçesi