+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Ege Bölgesi Forumunda Afyonun Simgesi Nedir, Afyonun Simgesi Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Afyonun Simgesi Nedir, Afyonun Simgesi Hakkında Bilgi
  Afyonun Simgesi Hakkında Bilgi


  Afyon’un simgesi Gebze’de
  Afyonkarahisar’ın simgelerinden birisi olan Atatürk’ün Kocatepe’de sırtlarındaki silüyeti Gebze’de anıt haline dönüştürüldü.

  Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOSYÖV Yönetim Kurulu üyesi Adem Ceylan’ın çabaları ile Atatürk’ün Kocatepe’deki görünümü Gebze OSB önünde anıtlaştırıldı. Adem Ceylan’ın “en büyük eserim” diye tanımladığı heykel 14 metrelik boyu ile dikkatleri çekiyor.

  Otobana çıkıldığında hem İstanbul yönünden, hem de Ankara yönünden net bir görüş açısına sahip olan anıt geceleri de aydınlatılarak ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Afyonkarahisar’ın simgesi haline gelen Atatürk silüetinin Türkiye’nin en işlek otabanlarından birisi üzerinde anıtlaşmasından dolayı memmuniyet duyduklarını belirten TOSYÖV Afyonkarahisar Destekleme Derneği Başkanı ve TOSYÖV Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Beşer, “Bu eseri gören her Afyonkarahisarlı gibi biz de gurur duyduk” dedi.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Afyon denince akla ilk olarak Gebze gelmektedir. Gebze Adem Ceylanın yaptığı heykel 14 metrelik boyu ile dikkatleri çekiyor.
+ Yorum Gönder


afyonun sembolü olan bir eser,  afyonun sembolü nedir,  afyonkarahisarın sembolü olan bir eser,  afyon un sembolü olan bir eser,  afyon da sembolu olan eser