+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Ege Bölgesi Forumunda Afyon yemekleri, Afyonda ne yenir ne içilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Afyon yemekleri, Afyonda ne yenir ne içilir
  Afyonda Neler Yenir Neler İçilir?  Afyon mutfağı oldukça geniş. Yöreye özgü yemek veya tatlı isterseniz: vişneli ekmek kadayıfı, Afyonkarahisar kaymağı, Afyon lokumu, acılı acısız sucuklar var. Afyonkarahisar kaymağının Akçin köyünden alabilmeniz mümkün. Bölgede tartılarak satılan sucuklar klimalı araçlarda otomobil içinde bozulmadan taşınabiliyor. Merkeze gittiğinizde yemek yiyebileceğiniz yer mutlaka İkbal Lokantası olmalı. Ayrıca kaplıcalarda barbekülü balkonlar, mutfakta buzdolabı ve her türlü eşya var.

  Ayrıca Afyon’a gidip sucuk yemeden dönmek olmaz Cumhuriyet markası sucuklardan tadarak bölgeyi gezmeye başlayabilirsiniz. Yada en sonda yiyip ağzınızda güzel tatla bölgeyi terkedebilirsiniz. Yolda mola vererek sucuklu yumurta sipariş edebilirsiniz. Bunun üzerine birde tatlı gider. Manda sütünden yaratılmış bir lezzet olan kaymaklı ekmek kadayıfı sizi memnun edecektir. Afyon sucuk konusunda Türkiye’nin her yerine gönderim yapıyor.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Ülkemizin mutfağı çok geniştir. Her bölgenin kendine has mutfağı ve gelenekleri bulunmaktadır. Ülkemizde Güneydoğu Anadolu bölgesinde ve doğu anadolu et yemekleri, ege bölgesinde ve akdenizde zeytin yağlı yemekler karadeniz ve iç anadoluda en çok tahıl ürünleri tüketilmektedir. Marmara bölgesi çok fazla göç alması nedeni ile pek çok yemek kültürünü bir arada bulundurmaktadır. Afyon ili ege bölgesinde olması nedeni ile ege mutfağı hakimdir.
+ Yorum Gönder