+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Ege Bölgesi Forumunda Kültürpark İzmir Fuar Alanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kültürpark İzmir Fuar Alanı
  Kültürpark İzmir Fuar Alanı Hakkında Bilgi


  Kültürpark.jpg


  İzmir Kültürpark (İzmir’de Fuar alanı olarakta anılır) Behçet Uz öncülüğünde 1 Ocak 1936 yılında kurulmuştur. Çoğu zaman İzmir Enternasyonal Fuarı ile anılsa da her yıl giyimden, sanayi ürünlerine, kitaptan, süs bitkilerine kadar çeşitli fuarlara ve sergilere ev sahipliği yapmaktadır.

  Kültürpark’ın kurulmasındaki amaç, Atatürk’ün isteği doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’nin diğer devletlerle olan ekonomik bağlantısını sağlamaktı.

  Toplam 420.000 m2 alan üzerinde kurulmuş olan Kültürpark’ın içinde 14 kapalı sergi salonu, 4 konferans salonu, Atatürk Açıkhava Tiyatrosu, İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Fuar Evlendirme Dairesi, Celal Atik Spor Salonu, lunapark, Hayvanat Bahçesi, Paraşüt Kulesi, Gençlik Tiyatrosu, Resim-Heykel Müzesi, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi gibi sanat ve eğlence mekanlarının yanı sıra koşu yolu (1850 metrelik tartan pist koşu parkuru), yüzme havuzu, kapalı spor salonu, tenis kortları, halı saha gibi spor etkinliklerine imkân sağlayan mekanlarda bulunmaktadır.

  Kültürparkta 8000′den fazla ağaç bulnmaktadır. Ağaçlar ve bitki örtüsünün künyesi çıkarılmış ayrıca ağaçlar sigortalanmıştır.

  İzmir Enternasyonel Fuar’ı, İzmir Gelinlik Fuar’ı, İzmir Çanta Ayakkabı Fuar’ı vb. ne ararsanız bulabilirsiniz yılın her ayında farklı bir organizasyona ev sahipliği yapan Fuar’da ayrıca bir de küçük lunaparkımız bulunmakta! Özellikle dönme dolaba binimenizi listemiste ailesi olarak tavsiye ediyoruz… Bunun dışında aklınız bir karış havadaysa, uçuş kulesinden atlarken belki onu tekrar yakalayabilirsiniz…
 2. Acil

  Kültürpark İzmir Fuar Alanı isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


izmir kültürpark,  kültürpark izmir,  kültürpark,  izmir kulturpark