+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Ege Bölgesi Forumunda Manisa İle Ilgili Kısa Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Manisa İle Ilgili Kısa Bilgi
  Manisa İle ilgili Kısa Bilgiler nelerdir 2. HaKHaN
  Özel Üye  Manisa Hakkında


  manisa-haritas-.png

  Manisa, Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde bir şehir ve Manisa ilinin merkezidir. "Şehzadeler Şehri" olarak da bilinir. Şifalı Mesir Macunu ve Sultaniye Üzümü ile tanınır. Antik çağda "Magnesia", Roma İmparatorluğu döneminde tam ismiyle "Magnesia ad Sipylum" olarak anılmıştır. Dünya dillerindeki mıknatıs ve magnezyum kelimelerinin kökeni Manisa'nın ismidir.
  İzmir'e yakınlığının da sağladığı avantajlarla hızla gelişen bir merkezdir. Türkiyenin en gelişmiş ve en büyük organize sanayi bölgelerinden birisine sahiptir. Manisa ili üzümü, kavunu, mesir macunu ile ünlüdür. Vestel grubu, Indesit, Bosch, Schneider, ECA, Eczacıbaşı, Ülker gibi birçok marka ve firma, üretim üssü olarak Manisa'yı tercih etmektedir. Bölgenin İzmir'den sonra ikinci büyük sanayi ve ticaret merkezidir. Kent merkezi olarak Türkiye'nin en yoğun göç alan şehirlerinden birisidir. Son yıllarda hızla gelişen bir şehirdir. 2012 resmi verilerine göre merkez ilçe nüfusu 349.236 kişidir.

+ Yorum Gönder


manisa hakkında kısa bilgi,  manisa ingilizce tanıtımı kısa,  manisa ile ilgili bilgiler,  Manisa ile ilgili kısa bir yazı,  manisa hakkında bilgi,  manisa ilgili bilgiler kısaca bligiler