+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Dostluğa Dair Hikayeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Dostluğa Dair Hikayeler
  Dostluğa Dair Hikayeler

  zamanın birinde iki arkadaş varmış. Bunlardan biri kurnaz biri safmış. Birgün kurnaz olan arkadaş saftan iş istemiş. saf ona bir fabrikada iş bulmuş.
  Sonra yıne kurnaz olan saftan karısını istemiş. Saf olan üzülerekte olsa karısını vermiş. aradan 1 yıl geçmiş.
  saf olanla kurnaz olan arkadaş hiç görüşmemişler.birgün saf olan arkadaş kurnaz olan arkadaşın adresini bulmuş. meğerse kurnaz olan arkadaş çalıştığı fabrikanın müdürü olmuş.
  saf olan kurnaz olandan iş istemiş. kurna olan hayır sana iş veremem demiş . saf olanın canı bu duruma çok sıkılmış. canı sıkkın bir şekilde yürürken yaşlı bir amcaya çarpmış. amca cok zor durumdayım yardım et oğlum demiş.
  saf olan da hemen yaşlı amcayı alıp evine götürmüş.orda ona bakmış.ama amca ölüm döşeğindeymiş. ona bana baktın oğul al bu kağıdı hakkınıda helal et demiş. ve ölmüş. kağıdda ona bıraktığı miras yazıomuş. saf olan gidip bu mirası almış artık bir fabrikanın patronu olmuş. eve gitmiş. evde kapının önünde biri yaşlı biri genç ve güzel bir kadın oturuyormuş. sokakta kaldık demişler saf olan bunlarıda almış. yaşlı olan kadın ona hizmetçilik yapmış. genç olan kadınlada nişanlanmış düğün gününü bekliyorlarmış. sonunda düğün günü gelmiş düğün sonuda saf olan adam şimdi sayın davetlilerimiz demiş sizi çik özel bir kişiyle tanıştırmak istiyorum o muhteşem bir kazıkçı diyerek dostunu çagırmış. ben bir zamanlar şu adama iş verdim dünyalar güzeli karımı verdim. ancak sonra ondan iş istediğimde beni patronu olduğu fabrikadan kovdu. değilmi eski dostum demiş. kurnaz olan adamsa bir zamanlar senden iş istedim çünkü paraya ihtiyacım vardı. bir zamanlar karını istedim çünkü karının bir hayat kadını oduğunu öğrendim ve bunu öğrenirsen kendine zarar vermenden korktum.seni iş yerimden kovdum çünkü iş yerinde herkesi eşit tutmalıydım ve sana amele gibi davranmak istemedim.ayrıca hizmetçin annemdi . zengin olmanı sağlayan ve sonra ölen yaşlı amca babam ve şu anda evlendiğin kişide benim güzel kız kardeşım der saf olan peki der bunları bana neden söylemedin
  kurnaz olan cevap verir bazı gerçekler zamanı gelene kadar saklanır .iki dost gözyaşları ve özlem içinde birbirine sarılırlar.
  MUTLU SON

  -------


  Bir gün 2 dost varmış.Biri açgözlü,biri de saf birgün bu 2 si arabayla gece 00.00 da dolaşmaya çıkar ertesi gün açgözlü olan ın işleri bozulur.Bizim saftan para ister.Bizim safta parayı verir.Ertesi gün açgözlü bizim saftan bu sefer karısını bırakmasını ister.Öbürkü gün ise bizim safa bana iş ver der na iş verir.Sonra bizim saf ötekinden iş verir.O iş vermez.Sonra bir gün kadın gelir bana bak der bana para ver der sonra bizim saf parayı verir.Sonra bir yaşlı adam gelir yine para ister .Bizim saf kendine yeni kız arar. O yaşlı adam kendisine gore kız bulacağını söyler.Sonra bi kız bulur.O kızı çok beğenir bizim saf.Evlenmek iister.Sonra öbürkü gün açgözlü arkadaşıda gelir yanına oda nişanına.bizim saf başlar konuşmaya: _Benim arkdaşım vardı benden para istedi elimdeki tüm parayı verdim sonraki gün karımı istedi onuda verdim.sonra bigün bitane nine geldi para istedi karnını doyurdum. sonra bir tane daha adam geldi bana kız aradı ve sonraki gün öldü . ve bugün evleniyorum. ama yinede arkadaşımı çok seviyorum der. sonra açgözlü başlar konuşmaya _ben ondan iş aldım gerçekten durumum kötüydü. ona nedenmi iş vermedim onu kendi emrimde çalıştıramazdım. ve onun karisi ona layik değildi hayat kadınıydı. o adamla yaşlı nine benim annem ve babamdı. babam öldü. ve sonra verdiği parayı bizim safa bıraktım. ve evleneceği kadın ise benim kız kardeşim. son lafı (B İ Z B O Y L E D O S T U Z) 2. Acil

  Dostluğa Dair Hikayeler isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder