+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Arkadaşlıkla ilgili hikayeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Arkadaşlıkla ilgili hikayeler
  Arkadaşlıkla ilgili hikayeler


  ARKADASLIK

  bir zamanlar,bir koyde yasayan bir kiz varmis ordaki herkez gibi oda calisirmis gunlerden bir gun o koye sehirden gelen bir kiz gelmis.adida gulmus koylu kizinda ise akgulmus bu ikisi birbiriyle bir gun karsilasmis akgul cok guzel cok akilli imis gul ise cok guzel cok kurnaz imis dost olmuslar. hep kolkola yururlermis gunlerden bir gun oraya bir kiz daha elmis bu seferki’nin adi beyaz gul mus guzel mi guzel ama beceriksiz sinirli kendini beyenenlerdenmis ama bu bukez amerikadan turkiyeye ordanda koye gelmis iste bir gun guller karsilasmis beyaz gul kiskancindan catliyomus gul ile akgulu kiskaniyomus bir gun gul ile akgulu kusturmus


  ARKADASLIK.jpg
  Arkadaşlık


  Kötü karakterli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. "Arkadaşlarınla tartışıp, kavga ettiğin her zaman bu tahtaya bir çivi çak" demiş. Genç, ilk gün tahtaya 37 çivi çakmış. Sonraki haftalarda kendi kendini kontrol etmeye çalışmış ve geçen her gün daha az çivi çakmış.
  Nihayet bir gün gelmiş ki genç tahtaya hiç çivi çakmamış. Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahtanın önüne götürmüş. Gence "Bugünden başlayarak tartışmayıp kavga etmediğin her gün için tahtadan bir çivi çıkar" demiş.
  Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki her çivi çıkarılmış. Babası oğluna "Aferin! iyi davrandın ama bu tahtaya dikkatli bak. Çok delik var. Artık geçmişteki gibi güzel olmayacak" demiş.
  Arkadaşlarla tartışılıp kavga edildiği zaman kötü kelimeler söylenilir. Her kötü kelime bir yara (delik) bırakır. Arkadaşına bin defa kendisini affettiğini söyleyebilirsin, ama bu delik aynen kalacak kapanmayacak. Bir arkadaş ender bulunan bir mücevher gibidir. Seni güldürür, yüreklendirir, ihtiyaç duyduğunda sana yardımcı olur, seni dinler ve sana yüreğini açar" demiş.
 2. Ziyaretçi

  çok güzzeel
 3. Ziyaretçi
  çok teşekkürler çok işime yaradı.
 4. Ziyaretçi
  işime yaradı ödevimden A+ aldım bu hikayeleri yazana çok teşekkür ediyorum

 5. Ziyaretçi
  Teşekkürler sayenizde,A+ aldım saolun

 6. Ziyaretçi
  işime çok yaradı. bunu yazana çok teşekkürler.

 7. Ziyaretçi
  teşekkürler sizin sitenizde ender bulunan müceverler gibi

 8. Ziyaretçi
  Sağol ama ikincisi türkçe kitabının 3. sınıfında var.

 9. Ziyaretçi
  çok yardoımcı oldunuzun beni büyük bir yükten aldınız

 10. Ziyaretçi
  Çok isime yaradi.Noktalama isaretlerine keske dikkat etseydin

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


arkadaşlıkla ilgili hikayeler,  arkadaşlık ile ilgili hikayeler,  arkadaşlıkla ilgili hikaye,  dostlukla ilgili hikayeler,  arkadaşlık ile ilgili hikaye,  arkadaşlık ile ilgili öyküler