+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Hayvan Sevgisi Ile Ilgili Hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayvan Sevgisi Ile Ilgili Hikaye
  hayvan sevgisi ile ilgili hikaye kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Hayvan Sevgisi Ile Ilgili Hikaye

  HAYVAN SEVGİSİ

  Ilık bir yaz gecesinin ilk saatleriydi. Kardeşlerimle ben, annem terasa çıkıp vakit geçirmek üzere oynuyorduk.Birden kardeşlerim sevinerek çığlık çığliğa anne koş bak burda üç tane kedi yavrusu var.Hepimiz heyacanla merakla o yöne koştuk. Yan apartmanın bacasını dibince miyak miyak miyaklıyorlar, birde annesi var ki bize kabarıyordu annem , yaklaşmayın çok anne tırmalar yavrularını korumak için dedi .Ama biz onla bişey yapmayız ki olsun annelik iç güdüsü yavrusunu korur . Yavrularına kötülük yapçanız sanır. Annem eve indi bir kase süt getirdi. kedilerden biri hasta gibi görünüyor kımıldayamıyordu böyle bir hafta geçti. Hergün onlara süt veriyorduk. kedilerde anasıda bize alıştı o hasta kedi yavrusu bile biraz canlandı, yürümeye çabalıyordu ama o bizi görünce yanımıza gelmek yerine hep bacanın arkasına kaçıyordu diğer iki yavru oyunlar yapıyor zıp zıp zıplıyorlardı .Biz kedilerin oyunlarına bakarken annem geldi .Diğer hasta olan zor yürümeye başlamış olan kediyi sordu ,bacanın arkasına gitti dedik. Annem baktı birden bire telaşla yok yok diye bağırdı korkmuştu .Çünkü bacanın arkasında kanalizasyona giden bir su borusu vardı her yere baktık yoktu . Annem ağlamaya başladı bizde ağlamaya başladık .Anladık ki hasta kedicik oradan düştü.Bir kaç gün boyunca anne kedinin yavrusunu acı acı miyavlıyarak araması sürdü.Annem bakın gördünüzmü sizde benim üç yavrumsunuz analık böyle birşey diğer yavruları olsada hepinizin değeri aynı.Bir tanede olsanız üç tanede annenin sevgisi hepsine aynI
  Anne kedi birkaç gün sonra kalan iki yavrusunu başka yere taşıdı, çünkü yoklardı ama ara ara gelip aparmanın terasında acı acı miyavlıyarak diğer kaybolan yavrusunu bir ümüt bulurum diye aradı.
  Kaybolan bir kedinin yavrusu ile evladını kaybeden ananın acısıda aynı demek.ve şunu anladım annem kardeşlerim ilgilensede hepimizi aynı seviyor..

+ Yorum Gönder


hayvan sevgisi ile ilgili hikaye