+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Şemsiye Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Şemsiye Ile Ilgili Hikaye Örneği
  Şemsiye ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Şemsiye Ile Ilgili Hikaye Örneği

  ŞEMSİYE

  Yürüyordum yağmurun narin damlaları arasında, hafif ıslanmış saçlarım öne doğru düşmeye başlamıştı. Durağa sığındım, niyetim otobüsü beklemek değildi, Narin damlaların hırçınlaşması an meselesiydi, erken önlem aldığımı düşünüyordum.
  Ellerinde şemsiyeleriyle çocuk yaşta ticarete başlamış delikanlı bile yerini almıştı. Gözüm karşıya daldı. Yaşlı bir teyze savunmasız duruyordu. Belli ki bizim yanımıza gelecekti. Hemen, ilk müşterisi olarak, ticaret erbabından beş liraya aldım bir şemsiye, doğru teyzemizin yanına. Tuttum o sıcacık ellerinden beraber kendi yakamıza döndük. Teyzem eve gitmeye çalışıyormuş, yakalanmış. Verdim şemsiyemi ağır ağır koyuldu evine. Çok geçmedi yağmur biraz daha hızlanmış durumda, bu sefer bir dede takıldı gözlerime. Yine, aynı şekilde, ama bu sefer, yolda su birikintileri, nazik araç lastikleriyle birlikte sörf dalgaları sunuyordu yayalara. İnsanlar hızlıca bulunduğum yakaya geçerken o cesaret edemiyordu bir türlü. Yanımda ki delikanlı gülerek bakıyordu gözlerime. Dört liraya bırakırım abi bu sefer dedi. Hafif gülüştük, kaptım şemsiyeyi ve hemen karşı yakadayım tekrar. Dedeyi tuttum kolundan ama onun kolları benden daha engin, daha sağlam. Geçtik karşıya. O da evine doğru yol aldı şemsiyeyle. Yağmur sakinleşmeye başlamıştı. Bizim erken ticari hayatına başlamış delikanlımız, geldi yanıma. Abi dedi günün hatırası diye sakla bu şemsiyeyi de, bu sefer üç lira.

+ Yorum Gönder


yagmur şemsiyeyle ilgili öykü,  şemsiye ile ilgili kısa öyküler,  yağmur ve şemşiye hikayesi,  şemsiye ile ilgili öyküler