+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Işleyen Demir Pas Tutmaz Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Işleyen Demir Pas Tutmaz Ile Ilgili Hikaye Örneği
  işleyen demir pas tutmaz ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Işleyen Demir Pas Tutmaz Ile Ilgili Hikaye Örneği

  Işleyen Demir Pas Tutmaz


  Çalışmak ruhu birtakım bunalımlardan kurtaran insanı yükselten ve manevi kurtuluşa götüren olumlu bir Çabadır. İnsanlık bilincine varan varlığını kabul ettirmek isteyen olgun bir hayat anlayışına sahip insan çalışmanın kölesi zorlukların ve başarıların efendisidir
  .
  İnsan ruhunda gizli olan yaratıcı değerler ancak çalışma yoluyla verimli ve faydalı somut eserler olarak ortaya çıkar. İnsanlığın teknik sanat ve bilim alanındaki ilerlemeleri ferdi çalışmaların bir toplamıdır. İnsanlar çalışmanın değerini bilmeyip bu sonsuz merdivenin basamaklarında yükselme çabası göstermeselerdi bugün ilkel bir hayat yaşamaktan kurtulamayacaktık. Çalışma insanın görüş duyuş ve yaşayış ufuklarını açar. Bunun sonucu olarak insan yükselme yolunda büyük bir güç ve manevi huzur kazanır.
  Çalışmayan insanlar düşünmekten duymaktan çevresine faydalı olmaktan uzak birer boş kalıptırlar. Bunlartopluluk için zararlıdır. Tembellik ancak kişiliksiz insanların harcıdır. İnsanı maddi-manevi felakete sürükler. Nasıl bir demir işlemez ve durduğu yerde paslanırsa kendi çapında bir şey yapmak kendine ve çevresine faydalı olmak için çaba göstermeyen insan da çürümeye aday demektir.
  Yaşamaktan zevk almak kendi çapımızda yarattığımız eserlerle kişiliğimizi kazanmak ve hayat yolunda başarı sağlamak istiyorsak kılavuzumuz çalışmak olmalıdır.

+ Yorum Gönder


işleyen demir pas tutmaz hikayesi,  işleyen demir pas tutmaz ile ilgili hikaye,  işleyen demir ışıldar ile ilgili hikaye,  İşleyen demir ışıldar la hikaye,  fabl örnekleri işleyen demir pas tutmaz