+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Büyüme Gelişme Uyku Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Büyüme Gelişme Uyku Ile Ilgili Hikaye Örneği
  büyüme gelişme uyku ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Büyüme Gelişme Uyku Ile Ilgili Hikaye Örneği

  BÜYÜME GELİŞME UYKU

  Ben küçükken çok rüya görürdüm. Rüyamda hep ağabeyim kadar uzun boylu olurdum, futbol oynar gol atardım… Annem bana hep, sütünü içer, uykunu da iyi uyursan çabuk büyür ağabeyin kadar olursun derdi. Ben ağabeyimi örnek alırdım. Onun çok arkadaşı vardı. Beni çok severlerdi. Hele de kız arkadaşlarının, “ne haber bıcırık, yerim seni” demelerine bayılırdım. Hoşuma giderdi bu ama yine de bir an önce büyüyüp ağabeylerimin arasına katılmak isterdim. Oysaki annem he zaman, “Atıf, oğlum sen de büyüyeceksin ama büyümek hem de sağlıklı büyümek için hem doğru ve iyi besleneceksin hem de yeterince uyuyacaksın” derdi. Haa bir de annem benim düzenli spor yapmam için çok çalıştı. ah sevgili anneciğim, şimdi düşünüyorum da annem ne kadar haklıymış.
  Şu sıra tam 15 yaşındayım. Boyum uzadı, kilomun normal olduğunu söylüyor herkes. Laf aramızda arkadaşlarım beni çok beğeniyorlar.
  Hem kişilik hem de sağlıklı görünüm açısından.

  Sağlıklı gelişim çok önemli. Olumlu kişilik için, insanlara değer veren, barışçı bir insan olabilmek için beslenme, spor ve yeterli uyku çok önemli. Bu üçü olunca çalışkanlıkta kendiliğinden geliyor. Hem yeterli eğlenmeye de vaktim oluyor benim. Arkadaşlarım bana şaşırıyorlar. “Hem spor, hem oyun hem de bol bol uyku… Buna rağmen derslerinde çok başarılısın” diye soruyorlar. Evet ama ben çok bir şey yapmıyorum aslında. Her şeyi zamanında yapıyorum, doğru besleniyorum, planlı çalışıyorum ve yeterince uyku uyuyorum.

  Öğretmenlerimin beni örnek göstermesi hoşuma gidiyor. Arkadaşlarımın beni övmesi, küçüklerin beni örnek almaları hoşuma gidiyor. Şu sıralar beni üzen tek şey var o da tuttuğum takımın sürekli yenilmesi.

+ Yorum Gönder