+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Misafirperverlik ile ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Misafirperverlik ile ilgili Hikaye Örneği
  misafirperverlik ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Misafirperverlik Ile Ilgili Hikaye Örneği

  MİSAFİRPERVERLİK

  Bir zamanlar Orman kenarındaki kulubesinde tek başına yaşayan bir oduncu varmış. Bu adam yalnızlıktan sıkılır devamlı Allah'a dua edermiş "Allah'ım ne olur bana misafir gönder" diye.
  Bir gün öğleden sonra iki kişi gelmiş, bir tanesi ağır yaralıymış. Yaralı olanı kendi imkanlarıyla tedavi etmeye çalışmışlar ama başaramamışlar, adam geceye doğru ölmüş
  . Sabah cenazeyi gömmüşler. Diğer adam iki gün oduncunun yanında misafir kaldıktan sonra izin istemiş ve yola çıkmış. Uykusu gelince bir ağacın gölgesine uzanıp yatmış ve rüyasında ölen arkadaşını görmüş. Kendisine cennetten sesleniyormuş. Çok güzel bir köşkü ve etrafında huri kızları varmış. "Merhaba arkadaşım" demiş, "beni cennette gördüğün için şaşırdınmı? Bunun nasıl olduğunu merak ediyorsan gitte oduncuya sor" Adam dehşet içinde uyanmış ve oduncunun kulübesine geri dönmüş. "Rüyamda arkadaşımı gördüm, bana cennetten sesleniyordu, bu nasıl olabilir anlat" demiş. Oduncu da "bilmiyorum" demiş. Adam açıklamış "bak oduncu biz aslında iyi insanlar değiliz. Biz soyguncu ve katiliz, hayatımızı hırsızlık yapıp, insan öldürerek geçiririz, bizim cennete gitmemiz mümkün değil, arkadaşım nasıl cennete gittiğini senden öğrenmemi istedi. Anlat ne yaptın, bu nasıl oldu"

  Oduncu "Ben misafir göndermesi için devamlı Allah'a dua ederdim. Bana iki tane misafir gönderdi. Yaralı olan ölünce şöyle dua ettim. Allah'ım bana iki tane misafir gönderdin, birini yanına aldın, buradakine ben izzeti ikramda bulunacağım, oradakine de sen izzeti ikramda bulun"

 3. Ziyaretçi
  Kardeşim Eline Sağlık Süper Olmuş Hele Son Bölümü Adam ----- Kalmıştır Orda
 4. Ziyaretçi
  Çok güzel bir hikaye hayatımdaki en güzel 2. hikaye

 5. Ziyaretçi
  1. hikaye hangisi acaba?

+ Yorum Gönder


misafirperverlik ile ilgili hikayeler,  misafirperverlik ile ilgili hikaye,  misafirperverlikle ilgili hikaye,  misafirperverlik ile ilgili kısa hikayeler,  misafirperverlik ile ilgili masallar,  misafirperverlikle ilgili hikayeler