+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Eli Ayağına Dolaşmak Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eli Ayağına Dolaşmak Ile Ilgili Hikaye Örneği
  eli ayağına dolaşmak ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Kısaca Eli Ayağına Dolaşmak Ile Ilgili Hikaye

  Kartal Kedi Ve Domuz Masalı

  Kartal yuvasını ihtiyar bir meşe ağacını tepesine yapmıştı. Bir yaban kedisi de bu ağacın ortasındaki bir kovukta yaşıyordu. Yerde ise domuz yavrularıyla birlikte huzur içinde yaşıyordu. Yaban kedisinin hainliği olmasaydı belki her şey daha güzel olabilirdi. Fakat yaban kedisi hainlik peşindeydi. Bir gün kartalın ziyaretine gitti ve “komşum aşağıdaki domuzun ne yaptığını hiç bilmiyorsun… Ağacın kökünü yiyip bitirecek sonra da yavrularımızı öldürecek” dedi.

  Kartal bu haberi duyunca çok telaşlandı. Domuz yavrularını öldürecek diye yuvadan ayrılamaz oldu.

  Yaban kedisi bir süre sonra domuzun ziyaretine gitti. “ Beni dinle dostum dedi, yukarıdaki kartalın yavrularına söylediklerini duydum, kulaklarıma inanamadım. Sen yuvadan ayrılır ayrılmaz senin minik domuzlarınla onlara ziyafet çekecekmiş.

  Domuz telaşlandı, yavrularını bırakıp yiyecek aramaya gidemedi, kartal telaşlandı yiyecek aramaya gitmedi ve ikisinin yavruları da açlıktan öldü. Yaban kedileri ise bu yavruları yem yaptılar kendilerine. Fakat hiç biri fitnecilere karşı uyanık olmak gerektiğini düşünemedi.

+ Yorum Gönder


eli ayağı dolaşmak ile ilgili öykü,  eli ayağına dolaşmak ile ilgili öykü,  eli ayağına dolaşmak ile ilgili hikaye,  eli ayaga dolaşmak