+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Eğitici Hikayeler Forumunda Taşıtlar Ile Ilgili Hikaye Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Taşıtlar Ile Ilgili Hikaye Örneği
  taşıtlar ile ilgili hikaye Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Taşıtlar Ile Ilgili Hikaye Örneği

  Ali 'nin Yolculuğu


  Ali o gün çok heyecanlıydı.çünki o gün ilk defa uçağa binecekti.Ürgüpte oturan amcası ,yaz tatilinde anne ve babası ile aliyi davet etmişti.aliler istanbulda oturuyordu.uçakla önce ankaraya sonrada otobüsle ürgüp'e gideceklerdi.Uçağın kalkmasına bir saat kala aliler evden çıktılar .taksiye binip hava limanına gittiler.bilet kontrolünden sonra nihayet ali ilk kez uçağa adımını atmıştı.
  Hostes ablaların uyarısıyla babası aliye emniyet kemerini bağladı.uçak havalandıktan sonra babası alinin emniyet kemerini çıkardı ali şimdi uçağın camından yeryüzüne rahatlıkla bakabiliyordu.evler minicik görünüyordu hatta bir ara bulutların üzerinden gittiklerini gördü.çok
  heyecanlandı.Bulutlar sanki sağa sola dağıtılmış pamuk yığınlarına benziyordu.Ali ilk zaman biraz korkmuştu ama şimdi korkusu geçmiş aslında korkulacak birşey olmadığını düşündü.
  2,5 3 saatlik yolculuktan sonra ankaraya vardılar .yine hostes ablaların uyarısıyla babası ali nin emniyet kemerini bağladı.artık uçak inişe geçiyordu.kısa bir zaman sonra uçak indi.ali bu uçak yolculuğundan çok zevk almıştı.anne ve babasına dönerkende uçakla gitmek iştediğini söyledi.
  anne ve babası da alinin teklifini kabul ettiler.
  uzun bir otobüs yolculuğundan sonra ürgüp'e vardılar.alinin amcası onları otobüs terminalinde karşıladı.ürgüp ali ye çok değişik geldi.peri bacaları çok güzel görünüyordu.ali durmadan amcasına sorular soruyordu.
  amcasıda alinin sorularını cevaplamaya çalışıyordu.
  ama amcasının aliye hazırladığı süprizi ali bilmiyordu.
  geldiklerinin ikinci günü sabah evdeki herkesin hazırlandığını gördü ali.
  merakla sordu.
  -nereye gidiyoruz diye.
  amcası
  - bu gün çok eğleneceğiz ali seni çok güzel birşeye bindireceğim dedi ama ne olduğunu söylemedi.ali daha da meraklandı.
  kısa bir araba yolculuğundan sonra aliler büyük bir meydanda kocaman balonların şişirildiği bir yere geldiler.ali anlamıştı neye bineceklerini .onlar balonla uçacakladı.heyecanı daha da arttı.
  balon şişirildikten sonra balonun sepetine hep beraber bindiler.

  balon yavaş yavaş havalanmaya başldı.aşağıdaki insanlar nerdeyse karınca kadar küçük görünüyordu.geldiğinde çok beğendiği ,ona ilginç gelen kapadokyayı artık yukardan izliyordu ali.çok mutlu oldu.yukardan fotoğraflar çektiler.
  ali ye en ilginç gelen şey balonu uçuran amcanın balonun içerisine sıcak hava göndermesiydi.ne kadar sıcak hava gönderirse balon daha yükseğe çıkıyordu.
  balonla gezileri bitince balonu idare eden amca yavaş yavaş balondaki sıcak havayı boşalttı.balon istenilen yere yaklaşınca da sepetten aşağıya halatlar atıldı.Aşağıdaki adamlar balonu bağladılar ve yavaş yavaş aşağıya çektiler.artık aliler aşağıya inmişlerdi. Çok güzel bir gezi olmuştu.ali amcasına çok teşekkür etti.
  Unutamıyacağı bir yaz tatili olmuştu ali için.Bir hafta sonra aliler yine uçakla istanbula döndüler
  .

+ Yorum Gönder


taşıtlarla ilgili hikaye,  taşıtlar ile ilgili hikaye,  tasitlarla ilgili hikaye,  tasitlar ile ilgili hikaye,  taşıtlarla ilgili hikayeler,  taşıtlar ile ilgili hikayeler