+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Eğitimle ilgili Bilgiler Forumunda Türk bayrağına ve İstiklal Marşına neden saygı duymalıyız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. By_Muhammet
  Devamlı Üye

  Türk bayrağına ve İstiklal Marşına neden saygı duymalıyız
  Türk bayrağına ve İstiklal Marşına neden saygı duymalıyız


  turk bayragi ve istiklal marsi.jpg

  Çünkü
  Her ulusun kendine ait bir marşı ve bayrağı vardır ve bu bayrak ve marşa saygı, o ulusa, millete de saygı olarak kabul edilmektedir.
  İkisi de bir tür simgedir ve o milletin bağımsızlığının sembolleridir. Her ikisine ya da birine gösterilen saygısızlık, bayrağın yere atılması, yırtılması, marş söylenirken saygı duruşunda bulunulmaması, gürültü edilmesi, ıslıklanması, o milletin kendisine yapılmış olarak algılanır ve tepki görür.

  Bu iki değer kolay kazanılmamıştır, bağımsızlık savaşlarını, ulusal kurtuluş savaşlarını düşünürseniz ve bu savaşların ne kadar emekle, kanla ve canla kazanıldığını hatırlarsanız, bağımsızlığın simgesi olan bayrağımıza ve marşımıza da saygı göstermenin önemini anlayabilirsiniz.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi atalarımız Çanakkale savaşında hayatlarını kaybederek bize bu güzel yurdu vermişlerdir. Savaş sırasında ölen atalarımızın kanları bir araya gelerek yukarıdan ay ve yıldızın yansımasıyla bayrağımız oluşmuştur. Bunu saygı duymak bizler için çok önemlidir. İstiklal marşı ise atalarımızı anlamız için yapılan bir marştır.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Türk Bayrağına Neden Saygı Duyarız

  Bizim bayrağımız diğer devletlerin ki gibi sadece bir sembol olarak düşünülemez. Bizim bayrağımız Aziz Şehitlerimizin kanı ile çizilmiştir. Onca Şehidimizin hakkı vardır o bayrakta! Bizler o Şehitlerin torunları olarak bizlere bıraktıkları Şanlı Ay Yıldızlı bayrağımıza saygı göstermek, korumak ve uğurunda ölümü bile göze almaktan çekinmeyiz.

+ Yorum Gönder


istiklal marşına saygı duyarım çünkü,  türk bayrağına neden saygı duyarız,  istiklal marşına neden saygı göstermeliyiz,  türk bayrağına neden saygı göstermeliyiz,  istiklal marşına neden saygı duyarız,  bayrağa neden saygı duymalıyız