+ Yorum Gönder
1. Sayfa 1234 ... SonuncuSonuncu
Bilgi Arşivi ve Eğitimle ilgili Bilgiler Forumunda Pamukta Fasulye Nasıl Yetişir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Pamukta Fasulye Nasıl Yetişir

  Deney Fasulyesi Nasıl Yetişir


  Pamukta Fasulye 1.jpg

  Pamukta Fasulye 2.gif


  Pamukta Fasulye.jpg

  Malzemeler:
  1 adet kap,
  pamuk,
  bir avuç fasulye (mercimek veya nohutta olabilir),
  su


  Plastik kabın içini pamuk ile kaplayalım. Üzerine fasulyelerimizi serpiştirelim. Daha sonra fasulyelerimizin üzerini bir miktar pamukla örtelim. Son olarak da pamuğun üzerine bir miktar su dökelim ve pamuk kurudukça sulamaya devam edelim. Birkaç gün fasulyedeki değişiklikleri gözlemleyelim.

  Sonuç: Pamukların arasındaki fasulyelerin sulandıkça yeşerdiği görülür. Bitkiler de biz insanlar gibi canlı varlıklar olduğu için, su onların da en temel besin kaynağıdır.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Pamukta fasulye nasıl yetişir öncelikle şunu söylemek gerekir ki bütün bitkiler nem ve yağış ister nem ile yağış alan bitkiler çabuk yetişir pamukta fasulye yetiştirmekte böyle bir şey işte siz pamuğa ne kadar su dökerseniz pamuk hep nemli kalır ve siz onu güneşin önüne de koyarsanız fasulye 1 hafta içerisinde yeşermeye başlayacaktır bunun tek bir nedeni vardır nem ile güneş.
 3. Ziyaretçi
  ben bunu 3 sınıfta yapmıştım. ama ben hergün suladım. ama yanlışbişey yaptım bilgisayar masamın altına koydum.5 gün geçti ve bi baktım 10cm uzamış üstteki pamuğu kaldırmış peki bbu nasıl oldu bbi fikrı olan varsa söylesin
 4. Ziyaretçi
  bize öğretmenimiz yetiştirirken kapalı alana ışıksız bir yere koyun demişti. hangisine inanalım güneş mi? ışıksız ortam mı?

 5. Fatma
  Administrator
  bize öğretmenimiz yetiştirirken kapalı alana ışıksız bir yere koyun demişti. hangisine inanalım güneş mi? ışıksız ortam mı?
  Işık görmesi gerekiyor. Güneşe koymasanız da olur.

 6. Ziyaretçi
  ben bu site sayesinde ödevimi yaptım hoca 100 verdi bu siteyi öneriyorum

 7. Ziyaretçi
  Fasulye deneyinden 100 almış kişiyim ben güneşte bırakırsanız daha güzel olur

 8. Ziyaretçi
  ben gözlemlerimi yaptım güzel yetişti ii di yani xD öğretmen dah notları vermedi

 9. Ziyaretçi
  arkadaşlar bende bu ödevi bu siteden yapmıştım herkese tavsiye ederim çok güzel bir site.

 10. Ziyaretçi
  Mrb arkadaslar kayitsiz bir uyeninn sordugu soruya cvp vermek istiyorum eger kapali bi alanda saklarsak gunese gitmek icin cabalar ved dolayusiyla daha cabuk uzar ama guneste hmn uzamaya bilir uzamasi zaman alir itirazi olan yazsin

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 1234 ... SonuncuSonuncu


pamukta fasulye,  pamukta fasulye yetiştirme,  pamukta fasulye nasıl yetiştirilir,  pamukla fasulye nasıl dikilir,  pamuğa fasulye nasıl ekilir,  pamukta fasulye nasıl yapılır