+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Eğitimle ilgili Bilgiler Forumunda Halk Edebiyatında şiir Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Halk Edebiyatında şiir Hakkında Bilgi
  Merhaba arkadaşlar lütfen acil olarak bana halk edebiyatında yer alan Şiir konusu hakkında kısaca bir bilgi verir misiniz? 2. Diyar
  Yeni Üye

  Halk Edebiyatında Şiir İle İlgili Bilgi

  Halk edebiyatı şiirleri yüzyıllarca kuşaktan kuşağa halkın dilinde dolaşıp günümüze ulaşmayı başarmaları ile önem verilmeyi hakediyor.

  halk-edebiyat-nda-iir.jpg

  Ozanlar sevdikleri ve sevmedikleri herşeye karşı tepkilerini sazları eşliğinde şiirler okuyarak dile getirmişler ve bu şiirler halk tarafından öyle beğenilmiş ki yazıya dökülmeden dilden dile dolaşarak günümüze kadar gelebilmişler. Halk şiirinin büyüsü çarpıcılığı burada.


  Şiirler herhangi bir kritere göre seçilmeden bu sayfada yer alacaklar. Bugüne ulaşmayı başarmış her şiir bunu zaten hakediyor.
  Şu anda Yunus Emre Dadaloğlu Kuloğlu Pir Sultan Abdal Köroğlu ve Aşık Veysel'e ait pek çok şiir ayrıca yüzden fazla halk şairine ait örnekler var. Bunlara yenileri de eklenecek.
  Şiirler ne kadar çok kişiye ulaşabilirlerse o kadar iyi. Dolayısıyla şiirleri sayfalarınızda yayınlamak isterseniz hiç çekinmeyin. Yalnızca şiirleri veya şairleri değiştirmemeye özen gösterin. Bugüne bize ulaşanı elden ele bizden sonraya taşıyalım.

+ Yorum Gönder