+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve Ekoloji ve Çevre Forumunda Pasifiğin Derinliklerinde Volkanik Patlama Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Pasifiğin Derinliklerinde Volkanik Patlama
  Pasifiğin Derinliklerinde Volkanik Patlama  Güney Pasifik’te Tonga açıklarında deniz dibindeki bir yanardağ harekete geçince kısa süreli bir panik yaşandı. Ama yetkililer bölgede yaşayan insanların hayatının tehlikede olmadığını açıkladı.
  Denizin derinliklerinden bulutlara yükselen duman ve küller gökyüzünü kapladı. nsanı dehşete düşüren bu dramatik görüntüler faaliyete geçen bir deniz altı volkanının gücünü gözler önüne serdi.

  Güney Pasifik’teki adalar ülkesi Tonga açıklarında bir denizaltı volkanı faaliyete geçerek kül ve buhar püskürtmeye başladı. Tonga’nın en büyük adası olan Tongatapu’nun 10-12 km açıklarındaki yanardağın halk için tehlike
  oluşturmadığı belirtildi.Geçen cuma günü meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki bir depremin yanardağı faaliyete geçirdiği tahmin ediliyor. Tonga açıklarında 36 kadar denizaltı volkanı bulunuyor.

  Bilim insanları ise yanardağın nasıl faaliyete geçtiğini araştırmak için bölgeye bir araştırma gemisi gönderdi. Geçen pazartesiden bu yana denizin içinden dumanlar yükseliyor. Tongolu yetkililer yanardağ patlamasıyla birlikte adalarda birden çok deprem meydana geldiğini belirtti. 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  Güney Pasifik’teki adalar ülkesi Tonga açıklarında bir denizaltı volkanı faaliyete geçerek kül ve buhar püskürtmeye başladı. Tonga’nın en büyük adası olan Tongatapu’nun 10-12 km açıklarındaki yanardağın halk için tehlike oluşturmadığı belirtildi.
+ Yorum Gönder