+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve Ekoloji ve Çevre Forumunda Biyokütle Enerjisi ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Biyokütle Enerjisi ilgili bilgi
  Biyokütle Enerjisi hakkında yazi

  Hayvansal ve bitkisel organik atık/artık maddeler, çoğunluklaya doğrudan doğruya yakılmakta veya tarım topraklarına gübre olarak verilmektedir. Bu tür atıkların özellikle yakılarak ısı üretiminde kullanılması daha yaygın olarak görülmektedir.

  Biyokütle Enerjisi.jpg

  Bu şekilde istenilen özellikte ısı üretilemediği gibi, ısı üretiminden sonra atıkların gübre olarak kullanılması da mümkün olmamaktadır. Biyokütle teknolojisi ise organik kökenli atık/artık maddelerden hem enerji eldesine hem de atıkların toprağa kazandırılmasına imkan vermektedir.

  Biyokütle enerjisi, klasik ve modern biyokütle enerjisi olmak üzere ikiye ayrılır. Klasik biyokütle enerjisi, ormanlardan elde edilen yakacak odun, bitki ve hayvan artıklarıdır. Bunlar doğrudan yakılarak enerji elde edilebilir. Fosil yakıtlara göre daha az zararlıdır. Modern biyokütle kaynakları ise orman ve ağaç endüstrisi atıkları, tarımsal endüstri atıklarıdır. Bazı bitkilerden dizel yakıtı yerine kullanılabilen yağlar elde edilebilmektedir.

  Etiketler:başlıca enerji türleri, Biyokütle Enerjisi, british thermal unit, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, doğalgaz, elektrovolt, elektrowatt, enerji, enerji birimleri, enerji kaynaklar, Enerji korunumu, Enerji korunumu nedir, Enerji nedir, enerji türleri, enerji üretimi, enerji üretme, enerji ve zaman, erg, foot, fusion, füzyon, güneş enerji potansiyeli, güneş enerjisi, güneş ışığı, güneş ışığından faydalanma, güneş kolektörleri, güneşlenme, hidroelektrik enerjisi, homojen, ısı, ısıyı üretme, Jeotermal Enerji, joule, kalori, kilo watt, kilowatt, kilowattsaat, kömür, litre, nasıl enerji üretilir, newton, rüzgar enerjisi, Türkiye’de enerji
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Bitkilerin ve canlı organizmaların kökeni olarak ortaya çıkan biyokütle, genelde güneş enerjisinin fotosentez yardımıyla depolayan bitkisel organizmalar olarak adlandırılır. Biyokütle elde etmek üzere, şeker kamışı, şeker pancarı, mısır, dallı darı, arpa, keten tohumu, ayçiçeği, kolza, soya fasulyesi gibi pek çok değişik bitki yetiştirilebilir.
+ Yorum Gönder


biyokütle enerjisi,  biyokütle,  biyokütle enerji,  biyokütle enerjisi nedir,  BİYOKÜTLE ENERJİSİ