+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve Ekoloji ve Çevre Forumunda Mevsimlerle Birlikte Hangi Değişimlerin Olduğunu Söyleyiniz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Mevsimlerle Birlikte Hangi Değişimlerin Olduğunu Söyleyiniz

  Mevsimlerle birlikte hangi değişimler olur  İLKBAHAR İlkbaharda havalar ısınmaya başlar. Bahar yağmurları yağar. Kırlar yeşillenir. Ağaçlar çiçek açar.

  YAZ
  Yazın havalar iyice ısınır, meyveler olgunlaşır, insanlar tatile gider.

  SONBAHAR
  Sonbaharda havalar soğumaya başlar, yapraklar sararır, rüzgârlar eser. Göçmen kuşlar sıcak ülkelere göçerler.

  KIŞ
  Kışın havalar iyice soğur. Kar yağar, sular buz tutar. Çocuklar kartopu oynar.


  Her mevsim farklı özellikler gösterir. Mevsim değişiklikleri hava, su ve toprakta daha açık bir şekilde gözlenebilir.

  Bir yılda dört mevsim vardır.
  Sonbahar
  Kış
  İlkbahar
  Yaz
 2. Mrtçlk
  Devamlı Üye

  Bir yılda dört mevsim vardır. Her mevsimin kendine has özelliği ve güzelliği vardır. İlkbahar mevsiminde çiçekler açar ağaçlar yeşillenir. Yaz mevsiminde havalar ısınarak deniz mevsimini geldiğini gösterir. Sonbahar mevsimi etraf sarı ve kahverengi bir renge bürünerek yapraklar dökülmeye başlar. Kış mevsiminde havalar soğur ve kar yağarak toprağa beyaz örtüsünü serer.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Mevsimlerle birlikte iklim değişiklikleri olur. ilk baharda çiçekler açar, hava ısınmaya başlar doğa canlanır.Yaz mevsiminde hava iyice ısınır ve meyveler olgunlaşmaya başlıyor.sonbahar mevsiminde yapraklar dökülür yağmur başlar hava soğumaya başlar kış mevsiminde kar yağar doğa uykuya geçer havalar iyice soğur.
+ Yorum Gönder


mevsimlerle birlikte hangi değişiklikler olur,  mevsimlerle birlikte hangi değişimlerin olduğunu söyleyiniz,  mevsimlerle birlikte,  mevsimlerle birlikte yaşanan değişimler,  mevsimlerle birlikte hangi değişimlerin,  mevsimlerle birlikte hangi değişimlerin olduğunu